Čína nechce ustúpiť USA pri technologických spoločnostiach

24.03.2019 16:25

Čína odmieta urobiť ústupky týkajúce sa obmedzení technologických firiem, ktoré požadujú USA.

Na budúci týždeň sa začne ďalšie kolo obchodných rokovaní na vysokej úrovni medzi Čínou a USA. Britský denník Financial Times (FT) s odvolaním sa na tri zdroje oboznámené s diskusiami v nedeľu uviedol, že Peking nechce ustúpiť požiadavkám Washingtonu týkajúcim sa zmiernenia obmedzení pre technologické fir­my.

Obchodný zástupca USA Robert Lighthizer a minister financií na budúci týždeň odcestujú do Pekingu, kde sa vo štvrtok začne nové kolo obchodných rokovaní, uviedol v sobotu Biely dom.

Čína podľa správy FT ešte musí predložiť „významné ústupky“. USA požadujú, aby Čína prestala diskriminovať zahraničných poskytovateľov v oblasti cloud computingu, aby zredukovali obmedzenia týkajúce sa zahraničných dátových transferov a zmiernili požiadavky pre firmy týkajúce sa lokálneho ukladania dát.

Čína predložila prvú ponuku v oblasti digitálneho obchodu, ktorú USA považujú za nedostatočnú, uvádza sa v správe FT. Peking ju údajne potom stiahol, keď Washington požadoval výraznejšie ústupky.

Americký prezident Donald Trump v piatok (22. 3.) povedal, že rokovania, ktorých cieľom je vyriešenie obchodných sporov medzi USA a Čínou, napredujú a že by mohlo dôjsť ku konečnej dohode.

#Čína #obchodná vojna #USA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box červený ovál červené ruže

Flower box červený ovál červené ruže

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk