Za SDKÚ kandiduje do europarlamentu dcéra ministra Mečiarovej vlády

Za SDKÚ kandiduje do eurovolieb Adela Maxonová, dcéra ministra financií za vlády Vladimíra Mečiara v rokoch 1994–1998 Miroslava Maxona. Členkou SDKÚ je od roku 2010. Ako povedala v rozhovore, do HZDS by určite nikdy nevstúpila.

09.05.2014 14:20
Miroslav Maxon Foto:
Miroslav Maxon
debata (11)

„Do SDKÚ som vstúpila pre program strany,“ uviedla. Obe strany však sú ľudového typu, aj keď princípy vládnutia HZDS boli podľa nej úplne inde ako v SDKÚ. „Som politicky inde ako otec, ale spoločné ideály máme rovnaké,“ uviedla.

Podľa Maxonovej jej otec nemal rovnaký pohľad v tom čase na politiku HZDS. „Snažil sa to s reformnou partiou zmeniť, čo sa im nepodarilo. Nemyslím si však, že v HZDS boli len neschopní ľudia. Tá strana vyprodukovala množstvo šikovných ľudí a lídrov, ktorí pôsobia aj dnes v regionálnej politike,“ povedala.

Maxon v čase, keď bol ministrom, bol členom Roľníckej strany Slovenska. Do HZDS vstúpil v roku 1998. Následne bol poslancom NR SR za HZDS. Zo strany odišiel v roku 2005. V parla­mentných voľbách v roku 2006 viedol ako líder Hnutie za demokraciu.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #SDKÚ #HZDS #Adela Maxonová