Vystúpenia slovenských europoslancov v NR SR by podľa Škripeka a Viskupiča zvýšili a zlepšili informovanosť verejnosti o práci poslancov v EP.
Slovenský eurokomisár Maroš Šefčovič od Roberta Fica nikdy nepočul nejakú indíciu, že by mal záujem pracovať v Bruseli v Európskej komisii.
Extrémna pravica, radikálna ľavica i politicko-populistické projekty, ktorých hlavnou devízou je opozícia takmer proti všetkému.
Európsky parlament sa vo svojom terajšom zložení zišiel na plenárnom rokovaní naposledy pred májovými európskymi voľbami.
Slováci budú mať v sobotu 24. mája možnosť vybrať si svojich zástupcov v Európskom parlamente.
Strany NOVA, KDS a OKS ponúkajú podľa predsedu NOVA Daniela Lipšica do eurovolieb poctivú koalíciu.
Slovensku opätovne hrozí, že bude krajinou s najnižším záujmom svojich občanov o voľby do Európskeho parlamentu.
Známi a ostrieľaní politici na jednej strane a na druhej politickí dôchodcovia, extrémisti a neznáme politické subjekty. Obe skupiny sa chcú presadiť v májových eurovoľbách.
V májových voľbách do europarlamentu mieni kandidovať sedem členov Európskej komisie. Šesť z nich si berie neplatené voľno a ich rezorty si rozdelia ďalší členovia komisie.
Ústredná volebná komisia pre májové voľby do Európskeho parlamentupreskúmala všetky kandidačné listiny politických subjektov.
SDKÚ vyzýva stranu Smer, aby stiahla Moniku Flašíkovú-Beňovú z kandidátky do eurovolieb pre jej názory na krymské referendum.
Smer chce v májových eurovoľbách obhájiť súčasný počet piatich europoslancov.
Predsedníctvo Smeru schválilo kandidátku do Európskeho parlamentu. Už vo februári rozhodlo, že lídrom bude eurokomisár Maroš Šefčovič, nasledovať budú súčasní europoslanci Smeru.
Lídrom kandidačnej listiny Mostu-Híd pre májové eurovoľby je podpredseda Zsolt Simon. Dvojkou je József Nagy, trojkou František Šebej.
Členovia SDKÚ v primárnych voľbách rozhodli o poradí kandidátov na poslancov za SDKÚ vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP).
Kandidátov vládnej strany Smer by v májových voľbách do Európskeho parlamentu (EP) volila väčšina.
Májové voľby poslancov do Európskeho parlamentu (EP) vyjdú štát na približne 8,25 mil. eur.
Kým verejnosť sa o ne príliš nezaujíma, o to viac lákajú politikov.