Čaputová: Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby EÚ

Stojíme na križovatke z hľadiska budúcnosti a podoby Európskej únie, či bude silnejšia a integrovanejšia, alebo naopak nastane proces oslabovania. Vyhlásila to nastupujúca prezidentka SR Zuzana Čaputová po tom, čo v Pezinku odovzdala svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu.

25.05.2019 10:25
EUROVO¼BY: Volebný akt Zuzany Èaputovej Foto: ,
Novozvolená prezidentka SR Zuzana Čaputová počas brífingu pre médiá po volebnom akte v rámci volieb do Európskeho parlamentu (EP) 2019.
debata (16)

Čaputová verí, že účasť v eurovoľbách bude na Slovensku oproti minulosti tentoraz vyššia. „Kampaň pred voľbami bola pomerne intenzívna, či už vo verejných médiách alebo na sociálnych sieťach. Verím, že nebudeme teraz poslední,“ povedala.

Za nový a silný element v súčasných eurovoľbách považuje takzvané protieurópske sily. „Je to element, ktorý začal spolupracovať naprieč krajinami, takže sama som zvedavá, aký bude výsledok týchto volieb. To, čo považujem za nesmierne dôležité je, aby ľudia išli voliť bez ohľadu na to, aký názor majú,“ skonštatovala. Čaputová tvrdí, že raz za čas majú občania šancu vyjadriť sa a ovplyvniť verejné dianie prostredníctvom volieb, preto ľudí vyzýva, aby sa zúčastnili hlasovania do Európskeho parlamentu.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #Zuzana Čaputová #eurovoľby 2019