Eurovoľby 2024

Sledujte s Pravdou priebeh volieb do Európskeho parlamentu.

Sulík predstavil kandidátku SaS do eurovolieb, do Bruselu chcú aj viacerí poslanci NR SR

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predstavila v piatok svoju kandidátku do eurovolieb, ktoré budú v prvej polovici júna tohto roka. Jednotkou kandidátky bude predseda SaS, poslanec parlamentu a exminister hospodárstva Richard Sulík.

01.03.2024 10:53
sas Foto: ,
Zľava Vladimíra Marcinková, Richard Sulík a Eugen Jurzyca predstavujú kandidátku strany Sloboda a Solidarita do Európskeho parlamentu. Bratislava, 1. marca 2024.
debata (42)
Video
Zdroj: TV Pravda

Sulík označil zostavu za silnú. Trojkou kandidátky bude poslankyňa NR SR Vladimíra Marcinková, dvojkou súčasný europoslanec SaS Eugen Jurzyca. Okrem nich budú kandidovať poslanci NR SR Jana Bittó Cigániková a Juraj Krúpa.

„Povedali sme si, že jednak sú to všetko štyri silné mená, ale zároveň máme ďalších na ‚čakačke‘ do NR SR a tým, že teraz sme v opozícii, tak sme sa rozhodli aj takýmto spôsobom posilniť kandidátku do eurovolieb,“ priblížil šéf SaS.

Medzi 15 kandidátmi sú tiež Radka Wagingerová, Ladislav Kuna, Ľudovít Pavlis, Slavomíra Henčeková, Miroslav Žiak, ale aj expert strany na energetiku Karol Galek.

Volebný program predstaví SaS na kongrese strany 16. marca. „Bude omnoho rozsiahlejší ako v minulosti. Aj na tom vidieť, že Európska únia je omnoho väčšou súčasťou nášho každodenného života dnes, ako bola pred 15 rokmi,“ povedal Sulík. Priznal tiež, že o podobného voliča súperia s Progresívnym Slovenskom.

Voľby do Európskeho parlamentu (EP) sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Politické strany alebo koalície môžu podávať kandidátne listiny do eurovolieb najneskôr 10. marca.

Kandidátka SaS do volieb do Európskeho parlamentu

15. Radka Wagingerová

14. Ladislav Kuna

13. Ľudovít Pavlis

12. Jana Somorovská

11. Katarína Surmiková Tatranská

10. Miroslav Žiak

9. Juraj Krúpa

8. Slavomíra Henčeková

7. Simona Čerevková

6. Ján Oravec

5. Karol Galek

4. Jana Bittó Cigániková

3. Vladimíra Marcinková

2. Eugen Jurzyca

1. Richard Sulík

© Autorské práva vyhradené

42 debata chyba
Viac na túto tému: #eurovoľby 2024