Eurovoľby 2024

Sledujte s Pravdou priebeh volieb do Európskeho parlamentu.

Orbán: Na Fica zaútočili, lebo je na strane mieru

Na predsedu slovenskej vlády Roberta Fica zaútočili, lebo presadzuje mier. Vyhlásil to v sobotu na provládnej demonštrácii v Budapešti maďarský premiér Viktor Orbán, ktorý Ficovi odkázal: "Vráť sa, Robert, skoré uzdravenie!" S odvolaním sa na server nepszava.hu o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

01.06.2024 18:08
debata
Pellegrini o atentáte: Bol to šok, najprv som tomu neveril
Video

Tisíce priaznivcov maďarskej vlády premiéra Orbána sa v sobotu predpoludním zišli na 10. Pochod mieru. Týždeň pred voľbami do Európskeho parlamentu ho zorganizovalo občianske združenie Fórum občianskeho zomknutia (CÖF).

Vyvrcholením podujatia bol na Margitinom ostrove prejav predsedu vlády, ktorý je súčasne predsedom vládnej strany Fidesz.

V súvislosti s eurovoľbami Orbán vyhlásil, že Fidesz posiela svojich kandidátov, „aby obsadili Brusel“. Maďarsko podľa jeho slov potrebuje takých poslancov v Európskej únii, ktorí neveria vo vojnu a násilie, ale veria v silu lásky a spolupatričnosti. Pripomenul, že Fidesz vyhral voľby 11-krát za sebou, a že jeho strana má najväčšiu armádu voličov. „Sme najväčšou armádou mieru Európy,“ povedal.

Pellegrini a Orbán aj o vojne na Ukrajine
Video

K vnútropolitickej situácii premiér poznamenal, že opozičné subjekty nechcú poraziť vojnu, ale jeden druhého. „My s tým nemáme nič do činenia,“ podčiarkol a Bruselu odkázal, že Maďarsko nepôjde do vojny a nepôjde na ruský front. „Tam sme už boli, tam nemáme čo získať,“ skonštatoval a dodal, že maďarskú ľavicu a jej médiá financuje americký finančník George Soros, pričom volebné listiny ľavicových strán sú plné Sorosových ľudí.

debata chyba
Viac na túto tému: #Viktor Orbán #eurovoľby 2024 #atentát na Roberta Fica