Eurovoľby 2024

Sledujte s Pravdou priebeh volieb do Európskeho parlamentu.

Ani Smer nemôže všetko, tvrdí Ódor. Je to potvrdenie našej politiky, kontruje Neveďalová. Ako reagovali noví europoslanci na výsledky?

Hoci neoficiálne výsledky volieb do europarlamentu boli známe už počas nedeľného dňa, tie oficiálne oznámila štátna komisia pre voľby hodinu pred polnocou. Kancelária európskeho parlamentu zorganizovala spoločný večer, na ktorom sme zachytili bezprostredné reakcie niektorých zvolených europoslancov.

11.06.2024 06:05
debata (52)
Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.

V podcaste denníka Pravda budete počuť úspešného lídra kandidátky PS s celkovo najväčším počtom získaných preferenčných hlasov Ľudovíta Ódora, znovuzvolené europoslankyne Katarínu Roth Neveďalovú zo Smeru a Miriam Lexmann z KDH, post obhájil aj progresívec a nositeľ zelených tém Martin Hojsík a nováčikom v europarlamente, ale aj celkovo v politike, bude rovnako zástupkyňa PS Veronika Cifrová Ostrihoňová. Záverom eurovoľby zhodnotí aj vedúci kancelárie Európskeho parlamentu na SR Robert Sermek.

Ďalšie podcasty Pravdy

© Autorské práva vyhradené

52 debata chyba
Viac na túto tému: #Ľudovít Ódor #Martin Hojsík #Veronika Cifrová Ostrihoňová #Počúvajte Pravdu #Miriam Lexmann #Katarína Roth Neveďalová #eurovoľby 2024