Zápach minulosti

09.08.2008 10:23
Milan Urbáni
Milan Urbáni Autor: ,

Zdenka Kramplová a Milan Urbáni možno prídu o svoje stranícke funkcie. Takto čvirikajú vrabce na streche HZDS. A to len preto, že zohnali pár drobných do straníckej kasičky.

Správu o výmene funkcionárov však treba brať s rezervou. HZDS je stále stranou jedného muža. Ak sa niečo udeje, tak len pod kontrolou a so súhlasom Mečiara – a teda aj miliónové dary v igelitke. Okrem toho má predseda hnutia aj ďalšiu vlastnosť. Neznesie na svojom smetisku iných kohútov. Halecký a Jureňa by si tak mali dávať pozor na ústa, aby sami neleteli z hniezda…

Ak by sa aj nejakým zázrakom či nedopatrením stalo, že pre nevysvetliteľné dary bude niekto potrestaný, nič to nemení na tom, že celé HZDS je omylom moderných dejín Slovenska. Strana, s ktorou sa spájajú kauzy ako Remiáš, Kováč mladší, Gaulieder a tak ďalej, vnáša do súčasnej politickej atmosféry štipľavý zápach nedávnej minulosti. Časy, keď sa k stranám v igelitkách nedostávali iba peniaze, ale aj bomby.

Vysvetlenie darov ani odvolanie Kramplovej a Urbániho nezbaví slovenskú politiku špiny. To môžu len voliči pri najbližších voľbách.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku