Televízia na dne

09.10.2008 10:33
Štefan Nižňanský
Štefan Nižňanský. Autor:

KOMENTÁR: Loď sa potápa ku dnu a kapitán namiesto toho, aby pumpoval vodu z lode, kričí, že za všetko môžu mafiáni na brehu. Tak vyzerá situácia v Slovenskej televízii, ktorej občania platia každý mesiac sto korún. Stredajší výstup generálneho riaditeľa STV Štefana Nižňanského a jeho pravej ruky Juraja Dobiša prekvapil.

Namiesto použitia argumentov, čísel a faktov proti tvrdeniam dvoch vyhodených riaditeliek, že obaja loď STV kormidlujú na ekonomické dno, obvinili svojich kritikov z mafiánskych praktík a vyhrážania sa. Naplnila sa biblicko-populistická poučka: Kto do teba faktmi, ty doňho urážkami.

Dobiš, ktorému kryje chrbát najmä Slovenská národná strana, povedal, že za ním prišiel človek a mal pritom za opaskom pištoľ. Chudák Dobiš sa preľakol, ale tlaku odolal a zákazky pre kovboja nepodpísal. Pištoľník sa mu údajne aj ospravedlnil. Kto by neveril takej historke, najmä keď pár minút predtým Dobiš nehovoril pravdu o svojich prešľapoch. Zamlčal, že neoprávnene podpísal zmluvu s dodávateľskou firmou.

Niektorým členom Rady STV došla trpezlivosť s Nižňanským a Dobišom. Za deväť mesiacov riaditeľ nebol schopný predložiť ani jeden dôležitý dokument do budúcnosti. Zopár členov tak pripravilo na dnes návrh na jeho odvolanie. Veľmi asi nepochodia, lebo v rade je patová situácia. Robert Fico totiž popri nekonečných vojnách proti veterným mlynom neustrážil, čo sa v STV deje. Smer stratil v Mlynskej doline kontrolu. Opraty a finančné toky v STV pevne držia SNS a HZDS. Pod ich kormidlom sa však televízia zmenila na Noemovu archu, v ktorej je priveľa veľkých zvierat, ktoré potrebujú veľa žrať.

Hanba za vysielanie a dlžoby verejnej televízie však padne na najsilnejší Smer a premiéra. Ak je Fico dostatočne silný šéf vlády, ako sa prejavuje navonok, tak by si mal spraviť v televízii poriadok. Ale tých premiérových silných rečí už bolo…

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
47,99
Elite ružové ruže srdiečka

Elite ružové ruže srdiečka

29,99
Sweet červené kvety srdiečka

Sweet červené kvety srdiečka

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk