Unavení poslanci

12.12.2008 07:32
Parlament, poslanci, NR SR
Ilustračné foto Autor:

MYSLÍM SI: Síce nie dva roky, ale sedem týždňov prázdnin majú pred sebou poslanci. Hoci tvrdia, že aj v tomto čase budú pracovať - študovať, chodiť medzi voličov, cestovať... Ale treba na rovinu povedať, že si svoje voľno zaslúžia, veď majú za sebou kopu poctivej práce, po ktorej sú isto unavení.

Prijali množstvo kvalitných zákonov. Opoziční poslanci sa trápili s odvolávaním ministrov, ktorí sú aj tak neodvolateľní, lebo ich osud majú v rukách koaličné dohody. Koaliční poslanci zasa museli pripravovať odborne podkuté otázky, na ktoré mohol premiér, prípadne ďalší členovia vlády vtipne a múdro odpovedať. A vari najviac toho majú za sebou poslanci, ktorí do parlamentu chodili len občas (napríklad Slota, Micheľ), a boli preto vystavení ešte aj nepríjemnému tlaku médií a verejnej mienky.

Pokladníčky a predavačky v obchodoch budú zarezávať za niekoľkotisícový plat do poslednej chvíle, čeliac nájazdom rozvášnených zákazníkov. Šoféri autobusov a železničiari budú rozvážať ľudí na sviatky. Lekári na pohotovosti budú čakať na kosti v krkoch a žlčníkové záchvaty. Poslanci budú mať sedem týždňov voľna. Netreba im závidieť, oni jediní si ich v skutočnosti zaslúžia.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku