Smer podporí kandidatúru Ftáčnika za primátora Bratislavy

15.08.2014 12:43
Milan Ftáčnik
Milan Ftáčnik Autor: ,

Strana Smer podporí v novembrových komunálnych voľbách v Bratislave súčasného primátora hlavného mesta Milana Ftáčnika, informovala Ľubica Končalová z tlačového odboru strany Smer.

Ftáčnik pritom kandiduje ako nezávislý a vyzbieral už dostatočný počet podpisov v petícii na podporu jeho opätovnej kandidatúry.

Riaditeľ kancelárie primátora Bratislavy Ľubomír Andrassy povedal, že Ftáčnik bude rovnako ako v roku 2010, kandidovať ako človek, ktorý má vďaka petícii silný mandát od občanov a nie straníckych centrál. „Určite sa však nebude tváriť, že so Smerom nemá nič spoločné, pretože hodnotovo mu boli princípy sociálnej demokracie vždy najbližšie. Podpora však neznamená stranícku nomináciu,“ dodal Andrassy. Volebný program pre obdobie 2014 až 2018 predstaví Ftáčnik začiatkom októbra.

V jesenných komunálnych voľbách chce o kreslo primátora zabojovať okrem súčasného primátora Ftáčnika aj Ivo Nesrovnal, ktorý dnes potvrdil svoje rozhodnutie vystúpiť z SDKÚ a o post sa bude uchádzať ako nezávislý kandidát. O post primátora sa uchádza tiež nezávislý kandidát Milan Kňažko a Bratislavu by v nasledujúcom volebnom období chcel viesť aj fotograf Andrej Palacko. Kandidatúru začiatkom mesiaca ohlásil aj predseda občianskeho združenia Nie ropovodu Miroslav Dragun.

#Smer #komunálne voľby #Milan Ftáčnik
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku