Michalovské KDH a Smer uzavreli koaličnú dohodu

12.09.2014 15:30

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a Smer-SD v Michalovciach v piatok podpísali koaličnú zmluvu o predvolebnej a povolebnej spolupráci. KDH podporí vo voľbách kandidáta Smeru-SD Viliama Záhorčáka na post michalovského primátora.

Pokiaľ ide o voľby poslancov michalovského mestského zastupiteľstva, každá zo strán pôjde do volieb samostatne, informoval Emil Ďurovčík, predseda okresnej organizácie strany Smer-SD v Michalovciach.

Viliam Záhorčák poďakoval kresťanským demokratom za podporu. „Hovorili sme o programových prienikoch našich strán a zhodli sme sa, že na mnohé otázky a riešenie problémov máme takmer rovnaké názory. Akceptovali sme požiadavku KDH, aby sme väčšiu pozornosť sústredili na vytváranie podmienok rozvoja rodiny. V prípade úspechu dostane KDH prednosť pri obsadení postu viceprimátora, ako aj primeraného počtu predsedov komisií,“ povedal Ďurovčík.

„Bol tu pokus na vytvorenie stredopravej koalície, no tunajší pravicoví predstavitelia nepredložili nijakú koncepciu či víziu a viac-menej rezignovali,“ povedal podpredseda michalovskej okresnej organizácie Kresťanskodemo­kratického hnutia Ján Paľovčík, st.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Michalovce #KDH #Smer
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku