V Dolnom Dubovom si starostu voliť nebudú

Obyvatelia obce Dolné Dubové v okrese Trnava si v novembrových komunálnych voľbách starostu voliť nebudú. Terajší starosta Marek Hrčka sa rozhodol nekandidovať, nikto ďalší o funkciu nemal záujem.

29.09.2014 11:00
debata

Takáto situácia v dedine nastala po prvýkrát v novodobej histórii samosprávy. Pred štyrmi rokmi sa o starostovskú stoličku uchádzali štyria kandidáti.

Hrčka povedal, že po dvoch volebných obdobiach vo funkcii starostu vidí možnosť svojho ďalšieho rastu niekde inde. Kým sa však nenájde jeho nástupca, obec povedie ďalej.

Predpokladá, že nové voľby starostu by mohli byť vo februári budúceho roka. Dolné Dubové má vyše 600 obyvateľov, minimálny plat starostu je tu zákonom stanovený na 1 360 eur.

"Obec Dolné Dubové je vo veľmi dobrej finančnej kondícii, nie je úverovo zaťažená. Úsporným hospodárením sa nám podarilo našetriť si peniaze aj na ďalší rozvoj,“ povedal 37-ročný Hrčka. Napriek tomu podľa neho práca starostu v tejto dobe nie je pre ľudí príliš lákavá. Niektoré z rozbehnutých aktivít chce dokončiť ešte v tomto roku, ďalšie prenechá svojmu nástupcovi.

Komunálne voľby sa budú na Slovensku konať v sobotu 15. novembra. V Dolnom Dubovom si obyvatelia budú voliť len poslancov obecného zastupiteľstva. O sedem poslaneckých miest sa uchádza deväť kandidátov.

debata chyba
Viac na túto tému: #starosta #samosprávy #komunálne voľby
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy