Pravda.sk spustila unikátny dátový projekt Voľby.Pravda.sk

Pred začiatkom komunálnych volieb spustila pravda.sk prvú fázu projektu, kde v prehľadnej grafickej podobe prináša výsledky volieb vo všetkých obciach Slovenska od roku 1990.

13.11.2014 05:00
debata
komunálne voľby, graf

Súčasťou projektu je aj zoznam vyše 8700 kandidátov na primátorov a starostov, ktorí kandidujú v blížiacich sa komunálnych voľbách. V povolebnú nedeľu, hneď po zverejnení údajov Štatistickým úradom SR prinesie kompletné výsledky volieb roku 2014 s menami starostov aj s menami všetkých zvolených členov zastupiteľstiev.

Na jednom mieste tak čitateľ nájde informácie o voľbách vo svojej či akejkoľvek inej obci alebo meste. Uvidí aj časovú volebnú os – kto viedol jeho obec od roku 1990 a ktorá koalícia mala v zastupiteľstve aký podiel poslancov.

Tento projekt je prvý veľký počin webu Pravda.sk v oblasti dátovej žurnalistiky. Výsledkami komunálnych volieb sa nekončí a v krátkom čase bude rozšírený o výsledky všetkých parlamentných volieb, prezidentských volieb, eurovolieb a regionálnych (župných volieb). Projekt Voľby.Pravda.sk je a najmä bude na slovenskom webovom trhu unikátom, lebo údaje v takejto ucelenej podobe na jednom mieste nezobrazuje ani Štatistický úrad SR.

Projekt vznikol v spolupráci s Ondrejom Proksom, víťazom 10. ročníka súťaže Novinárska cena 2013 v kategórii mladé talenty dátovej žurnalistiky.

Projekt sa nachádza na webovej adrese Volby.Pravda.sk.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #komunálne voľby #výsledky volieb #dátová žurnalistika