Bročkovi stačil na víťazstvo jediný bilbord a minimálna kampaň. Napriek tomu nechal za sebou kandidáta pravicovej koalície Jána Žitňanského, kandidáta vládneho Smeru-SD Bystríka Stanka, aj ďalších dvoch kandidátov. Bročka sa ako dobrovoľník pravidelne staral o parkovú zeleň na Kalvárii, po jeho zvolení na post prvého muža mesta mieni v týchto aktivitách pokračovať. S obyvateľmi Trnavy chce pravidelne behávať a na dopravu po meste plánuje namiesto služobného auta používať služobný bicykel.
"Chcel by som poďakovať ľuďom, ktorí mi dôverovali a dúfam, že ich dôveru nesklamem,“ povedal novozvolený primátor na svojej prvej tlačovej besede. Za svojimi predvolebnými sľubmi si stojí, nič z nich nechce korigovať.
"Skôr budem sľuby pridávať, pretože pred voľbami som ich mal málo,“ poznamenal. Medzi prvými krokmi po zvolení nebude chýbať podľa jeho vyjadrenia návšteva mestského úradu a rozhovory s vedením spoločností, v ktorých má mesto podiel.
Voličov Bročku oslovili jeho myšlienky budovania občianskej spoločnosti, rozvoja komunitného života či lepšej starostlivosti o zeleň. Bročka zvíťazil napriek tomu, že vo volebnom programe nemal budovanie nových ciest alebo chodníkov, ani žiadne iné investičné akcie.
Zaujímavosťou je, že všetci primátori Trnavy zvolení po roku 1989 mali priezvisko začínajúce na písmeno B. Prvým bol Imrich Borbély, ďalším Štefan Bošnák a naposledy sedel v kresle primátora Vladimír Butko, ktorého 12. decembra vystrieda Peter Bročka.