Ivo Nesrovnal: Hlavná stanica nedá spávať ani mne

, 26.10.2018 08:00, aktualizované: 11:45
Ivo Nesrovnal,
Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal počas predvolebnej debaty s čitateľmi Pravdy. Autor: ,

Súčasný primátor hlavného mesta sa o hlasy voličov uchádza ako nezávislý kandidát. Jeho doterajšiu prácu ocenila a nepriamo mu tým vyjadrila podporu vládna strana Smer. V predvolebnom online rozhovore odpovedal na otázky čitateľov Pravdy.

Nesrovnal zdôraznil, že nie je kandidátom Smeru. „Kandidujem ako nezávislý, politicky aj finančne, tak ako pred štyrmi rokmi. Uchádzam sa o hlasy všetkých Bratislavčanov, ktorí cítia pozitívne zmeny v meste a chcú v nich pokračovať,“ povedal.

Svoju predvolebnú kampaň postavil na kontinuite. „Za najväčší úspech považujem, že sa nám podarilo rozhýbať Bratislavu vo všetkých kľúčových oblastiach a Bratislavčania začínajú byť na Bratislavu hrdí. Po 50 rokoch sme vrátili električku do Petržalky, opravili Starý most a Most SNP. Bratislava je v najlepšej finančnej kondícii, znížili sme mieru zadĺženia a umožnili mestu a mestským častiam investovať rekordné sumy do obnovy infraštruktúry,“ vyhlásil Nesrovnal.

Primátor v debate s čitateľmi Pravdy čelil kritike najmä pre nesplnený sľub o nájdení riešenia pre Hlavnú stanicu. „Hlavná stanica nedá spávať ani mne. Je to majetok a zodpovednosť štátu,“ uviedol s tým, že hlavné mesto išlo príkladom a zrekonštruovalo Predstaničné námestie, inštalovalo pohyblivé schody a výťah a presunom stánkov a taxíkov zmenilo jeho vzhľad.

„Predseda vlády vyslovil verejný prísľub, že Hlavnú stanicu treba zrekonštruovať. Všetci na to netrpezlivo čakáme, nielen v súvislosti s MS v hokeji, ktoré ná čakajú,“ dodal Nesrovnal.

Za jednu zo svojich priorít označil projekt železničnej stanice Filiálka. Riešenie mobility v Bratislave vidí v podpore koľajovej dopravy. Okrem opravy koľajových tratí, sľubuje aj výstavbu nových radiál do Devínskej Novej Vsi, Vajnôr či Podunajských Biskupíc.

Ivo Nesrovnal odpovedal aj na otázky o PKO a nábreží, vzťahoch s developermi, snehovej kalamite a Bratislave pod vodou či o hádkach v zastupiteľstve.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#komunálne voľby 2018 #Ivo Nesrovnal #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
42,99
Elite červené ruže dve srdiečka

Elite červené ruže dve srdiečka

169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk