Posledný prieskum pred voľbami: Vallo v Bratislave vedie, Nesrovnal klesol

26.10.2018 23:32

Podľa prieskumu agentúry AKO má s vyše 29% najväčšie šance stať sa primátorom Bratislavy Matúš Vallo, ktorého podporujú mimoparlamentné strany Spolu a Progresívne Slovensko.

Za ním je nezávislý Václav Mika s približne 28%. Súčasný primátor Nesrovnal v prieskume klesol na tretie miesto s podporou 21%. Na štvrtom mieste ostáva nezávislý kandidát s podporou opozičných strán Ján Mrva s podporou približne 16%.

Najväčšie šance stať sa primátorom Košíc má Jaroslav Polaček s podporou piatich opozičných strán. Podľa prieskumu by ho volilo vyše 21% respondentov. V tesnom závese sa za ním drží Martin Petruško, ktorého podporuje Smer a SNS. Nezávislá Alena Bašistová by získala 15,8% a nezávislý kadidát Marián Lesňák menej ako 10%.

V Prešove sú dvaja hlavní favoriti. S preferenciami na úrovni 39,4% vedie Andrea Turčanová, s podporou strán KDH, OĽaNO a NOVA. Tesne za ňou je nezávislý kandidát Pavel Hagyari s necelými 37%. Kandidáta vládnej koalície Miroslava Benka by volilo 8,4% respondentov.

V Poprade vedie nezávislý kandidát a bývalý primátor Anton Danko. Podľa prieskumu má podporu 34,1% respondentov. Nasledujú nezávislý kandidát Alexej Beljajev a kandidát opozičných strán Ondrej Kavka, ktorí získali po 12,1%. O niečo menšiu podporu má nezávislý kandidát Peter Dujava a to 11,8% respondentov.

V Trnave dominuje nezávislý kandidát, súčasný primátor Peter Bročka. Podporilo ho 71,3% opýtaných. Nasleduje kandidát KDH, zelených a SDKÚ-DS Rastislav Mráz s podporou 10,7%, nezávislý Marián Galbavý so 6% a kandidát koalície Peter Tomeček s 5,2%.

Podľa prieskumu má v Nitre najvýraznejšiu podporu nezávislý kandidát Marek Hattas. Dôveru mu prejavilo 27,2% respondentov. Za nín je kandidát Smeru a SNS Jozef Dvonč s 24,7% podporou. Nezávislý Štefan Štefek dosiahol 13,7% a kandidát opozície, Ján Greššo mladší získal podporu 13,1%.

Všetky prieskumy s výnimkou Bratislavy sa uskutočnili na vzorke 500 respondentov. Pri kandidátoch na primátora hlavného mesta bola podľa agentúry AKO vzorka dvojnásobne väčšia.

#komunálne voľby 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
42,99
Elite červené ruže dve srdiečka

Elite červené ruže dve srdiečka

169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk