Kto viedol radnice v okresných mestách pred 4 rokmi a kto dnes?

11.11.2018 14:56

Pozrite sa, ako sa (ne)menili primátori v okresných mestách a mestských častiach a ako menili stranícku príslušnosť či koalície.

PRIMÁTORI KRAJSKÝCH A OKRESNÝCH MIEST
Mesto primátor 2014 primátor 2018
Bánovce nad Bebravou Marián Chovanec, nezávislý Rudolfa Novotná (nezávislá)
Banská Bystrica Ján Nosko, nezávislý Ján Nosko (nezávislý)
Banská Štiavnica Nadežda Babiaková, SMER-SD, SNS, Strana moderného Slovenska Nadežda Babiaková (SNS, Smer-SD, SMS)
Bardejov Boris Hanuščak, SMER-SD Boris Hanuščak (Smer, Most-híd, SNS)
Bratislava Ivo Nesrovnal, nezávislý Matúš Vallo (Progresívne Slovensko a Spolu-občianska demokracia)
Brezno Tomáš Abel, nezávislý Tomáš Abel (nezávislý)
Bytča Miroslav Minárčik, SMER-SD Miroslav Minárčik (SMER-SD)
Čadca Milan Gura, SMER-SD, KDH, SNS, SIEŤ, NOVA, SaS, SDKÚ-DS, KDS Milan Gura (nezávislý)
Detva Ján Šufliarský, nezávislý Ján Šufliarsky (nezávislý)
Dolný Kubín Roman Matejov, nezávislý Ján Prílepok (nezávislý)
Dunajská Streda Zoltán Hájos, SMK-MKP Zoltán Hájos (SMK-MKP)
Galanta Peter Paška, nezávislý Peter Paška (nezávislý)
Gelnica Dušan Tomaško, nezávislý Dušan Tomaško (nezávislý)
Hlohovec Miroslav Kollár, nezávislý Miroslav Kollár (nezávislý)
Humenné Jana Vaľová, SMER-SD, SZ, SNS, NÁŠ KRAJ, SMS, Robíme to pre deti – SF, HZD, KSS, SDS Miloš Meričko (OĽaNO, KHD, SaS, Strana občianskej ľavice, Strana práce, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia)
Ilava Štefan Daško, nezávislý Viktor Wiedermann (nezávislý)
Kežmarok Ján Ferenčák, SMER-SD, KDH, SNS Ján Ferenčák (Smer-SD, SNS a Most-Híd)
Komárno László Stubendek, nezávislý Béla Keszegh (nezávislý)
Košice Richard Raši, SMER-SD Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK, NOVA, OKS)
Krupina Radoslav Vazan, SMER-SD Radoslav Vazan (nezávislý)
Kysucké Nové Mesto Ján Hartel, nezávislý Marián Mihalda (nezávislý)
Levice Štefan Mišák, SMER-SD, SNS, SZ Ján Krtík (nezávislý)
Levoča Milan Majerský, KDH, SDKÚ-DS, OKS, SIEŤ, NOVA, MOST – HÍD, KDS Miroslav Vilkovský (nezávislý)
Liptovský Mikuláš Ján Blcháč, SMER-SD, SNS, SDS, SZ Ján Blcháč (Smer-SD, SNS, Národná koalícia)
Lučenec Alexandra Pivková, nezávislá Alexandra Pivková (nezávislá)
Malacky Juraj Říha, nezávislý Juraj Říha (nezávislý)
Martin Andrej Hrnčiar, SIEŤ Ján Danko (nezávislý)
Medzilaborce Vladislav Višňovský, SMER-SD Vladislav Višňovský (SMER-SD)
Michalovce Viliam Zahorčák, SMER-SD, KDH Viliam Zahorčák (SMER-SD, SNS, Most-Híd, SZS)
Myjava Pavel Halabrín, nezávislý Pavel Halabrín (Starostovia a nezávislí kandidáti)
Námestovo Ján Kadera, SMER-SD, SNS Milan Hubík (nezávislý)
Nitra Jozef Dvonč, SMER-SD, KDH, SNS Marek Hattas (nezávislý)
Nové Mesto nad Váhom Jozef Trstenský, SMER-SD Jozef Trstenský (SMER-SD)
Nové Zámky Otokar Klein, nezávislý Otokar Klein (nezávislý)
Partizánske Jozef Božik, nezávislý Jozef Božik (nezávislý)
Pezinok Oliver Solga, SDKÚ-DS, OKS, SaS, NOVA Igor Hianik (OĽaNO, Progresívne Slovensko, SaS, Spolu)
Piešťany Miloš Tamajka, nezávislý Peter Jančovič (nezávislý)
Poltár Pavel Gavalec, SMER-SD, SNS, KSS, SDKÚ-DS, NOVA Martina Brisudová (nezávislá)
Poprad Jozef Švagerko, KDH, OĽANO, SDKÚ-DS, SaS, SNS Anton Danko (nezávislý)
Považská Bystrica Karol Janas, SMER-SD, KDH, SDKÚ-DS Karol Janas (Smer-SD, SNS, Strana zelených)
Prešov Andrea Turčanová, KDH, SDKÚ-DS, OĽANO, MOST – HÍD, NOVA, OKS Andrea Turčanová (KDH, OĽaNO, NOva)
Prievidza Katarína Macháčková, SIEŤ Katarína Macháčková (Spolu-občianska demokracia)
Púchov Rastislav Henek, nezávislý Katarína Heneková (nezávislá)
Revúca Eva Cireňová, SMER-SD, SNS, KDH Július Buchta (Smer-SD, SNS)
Rimavská Sobota Jozef Šimko, nezávislý Jozef Šimko (nezávislý)
Rožňava Pavol Burdiga, MOST – HÍD Michal Domik (nezávislý)
Ružomberok Igor Čombor, nezávislý Igor Čombor (nezávislý)
Sabinov Peter Molčan, SMER-SD, SNS, KDH Michal Repaský (nezávislý)
Senec Karol Kvál, nezávislý Dušan Badinský (nezávislý)
Senica Branislav Grimm, nezávislý Martin Džačovský (nezávislý)
Skalica Ľudovít Barát, nezávislý Anna Mierna (NOVA, SaS, OĽaNO)
Snina Štefan Milovčík, nezávislý Daniela Galandová (nezávislá)
Sobrance Pavol Džurina, nezávislý Pavol Džurina (nezávislý)
Spišská Nová Ves Ján Volný, SMER-SD Pavol Bečarik (SNS, Smer-SD, Most-Híd)
Stará Ľubovňa Ľuboš Tomko, nezávislý Ľuboš Tomko (nezávislý)
Stropkov Ondrej Brendza, nezávislý Ondrej Brendza (nezávislý)
Svidník Ján Holodňák, nezávislý Marcela Ivančová (nezávislá)
Šaľa Jozef Belický, nezávislý Jozef Belický (nezávislý)
Topoľčany Peter Baláž, SMER-SD, SZ Alexandra Gieciová (nezávislá)
Trenčín Richard Rybníček, nezávislý Richard Rybníček (nezávislý)
Trnava Peter Bročka, nezávislý Peter Bročka (nezávislý)
Turčianske Teplice Štefan Škultéty, SDKÚ-DS, KDH, NOVA, SIEŤ Igor Hus (nezávislý)
Trebišov Marek Čižmár, nezávislý Marek Čižmár (nezávislý)
Tvrdošín Ivan Šaško, nezávislý Ivan Šaško (nezávislý)
Veľký Krtíš Dalibor Surkoš, SMER-SD, KDH Dalibor Surkoš (SMER-SD, SNS, Most-Híd)
Vranov nad Topľou Ján Ragan, nezávislý Ján Ragan (nezávislý)
Zlaté Moravce Serafína Ostrihoňová, nezávislá Dušan Husár (SMER-SD, SNS)
Zvolen Lenka Balkovičová, nezávislá Lenka Balkovičová (nezávislá)
Žarnovica Kamil Danko, SMER-SD Kamil Danko (SMER-SD, SNS, Most-Híd)
Žiar nad Hronom Peter Antal, nezávislý Peter Antal (Most-Híd, Smer-SD, SNS)
Žilina Igor Choma, SMER-SD Peter Fiabáne (nezávislý)
BRATISLAVA – MESTSKÉ ČASTI – starosta 2014 starosta 2018
STARÉ MESTO
Radoslav Števčík nezávislý Zuzana Aufrichtová (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, DÚ)
PETRŽALKA
Vladimír Bajan, nezávislý Ján Hrčka (SaS, Nova, KDH, OKS, SMe rodina)
NOVÉ MESTO
Rudolf Kusý, nezávislý Rudolf Kusý (nezávislý)
RUŽINOV
Dušan Pekár, KDH, OĽaNO, NOVA, Zmena zdola DÚ, SMK-MKP, OKS Martin Chren (nezávislý)
RAČA
Peter Pilinský, Strana zelených, KDH, Most-Híd, NOVA, Sieť Michal Drotován (nezávislý)
KARLOVA VES
Dana Čahojová, nezávislá Dana Čahojová, nezávislá
DÚBRAVKA
Martin Zaťovič, SDKÚ-DS, KDH, SaS, NOVA, Most-Híd a OKS, Sieť, Strana zelených, Európska demokratická strana Martin Zaťovič (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, DÚ)
VRAKUŇA
Martin Kuruc, nezávislý Martin Kuruc (nezávislý)
ČUNOVO
Gabriela Ferenčáková, Most-Híd, Sieť, SDKÚ-DS, Strana zelených, SaS, OKS, KDH Gabriela Ferenčáková (SaS, OĽaNO)
ZÁHORSKÁ BYSTRICA
Jozef Krúpa, SDKÚ-DS, KDH, NOVA, SaS, Most-Híd, Sieť Jozef Krúpa (nezávislý)
DEVÍN
Ľubica Kolková, Sieť, Most-Híd, SDKÚ-DS, SaS, KDH Ľubica Kolková (nezávislá)
PODUNAJSKÉ BISKUPICE
Alžbeta Ožvaldová, Sieť, SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd, SMK-MKP, KDH, NOVA, Smer-SD Zoltán Pék (Most-Híd, SaS, Sme rodina – Boris Kollár, OKS, Nova)
VAJNORY
Ján Mrva, nezávislý Michal Vlček (nezávislý)
JAROVCE
Pavel Škodler, nezávislý Jozef Uhler (nezávislý)
RUSOVCE
Dušan Antoš, nezávislý Lucia Tuleková Henčelová (nezávislá)
DEVÍNSKA NOVÁ VES
Milan Jambor, Sieť, SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd Dárius Krajčír (SaS, Sme rodina – Boris Kollár, Nova)
LAMAČ
Peter Šramko, KDH, SDKÚ, SaS, NOVA, OĽaNO, OKS, Sieť Lukáš Baňacký (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, DÚ
KOŠICE – MESTSKÉ ČASTI – starosta 2014 starosta 2018
DŽUNGĽA
Adriana Balogová, nezávislá Adriana Šebeščáková Balogová (nezávislá)
SÍDLISKO ŤAHANOVCE
Cyril Betuš, nezávislý Miloš Ihnát (nezávislý)
LORINČÍK
Damián Exner, nezávislý Damián Exner (nezávislý)
DARGOVSKÝCH HRDINOV
Jozef Andrejčák, Smer-SD Jozef Andrejčák (Smer-SD)
JUH
Jaroslav Hlinka, nezávislý Jaroslav Hlinka, nezávislý
MYSLAVA
Iveta Šimková, nezávislá Iveta Šimková, nezávislá
SÍDLISKO KVP
Alfonz Halenár, nezávislý Ladislav Lörinc (KDH, Nova, OĽaNO)
ŠEBASTOVCE
Monika Puzderová, nezávislá Monika Puzderová (nezávislá)
BARCA
František Krištof, KDH František Krištof (nezávislý)
KAVEČANY
Martin Balčík, KDH, Sieť Martin Balčík (KDH, OĽaNO, SaS)
PEREŠ
Jozef Karabin, nezávislý Jozef Karabin (nezávislý)
POĽOV
Ladislav Brada, nezávislý Ladislav Brada (nezávislý)
ŤAHANOVCE
Ján Nigut, KDH, Most-Híd, Sieť, SMER, SMK, NOVA Ján Nigut (KDH, OĽaNO, SaS)
KOŠICKÁ NOVÁ VES
Milan Lesňák, nezávislý Michal Krcho (nezávislý)
VYŠNÉ OPÁTSKE
Viktor Mikluš, nezávislý Viktor Mikluš (nezávislý)
STARÉ MESTO
Ľubomír Grega, nezávislý Igor Petrovčík (Spolu, SMK-MKP, KDH, SaS, Progresívne Slovensko)
ZÁPAD
Ján Jakubov, Smer-SD Marcel Vrchota (KDH, SaS, OĽaNO, Nova, Zmena zdola, DÚ, Sme rodina – Boris Kollár, SMK-MKP)
SEVER
Marián Gaj, nezávislý František Ténai (KDH, NOva, OKS, OĽaNO, SaS, Sme rodina – Boris Kollár, Spolu, SMK-MKP)
KRÁSNA
Marek Kažimír, nezávislý Peter Tomko (KDH, SaS, OĽaNO, SMK-MKP
LUNÍK IX
Jozef Šaňa, nezávislý Marcel Šaňa (SRK)
NAD JAZEROM
Lenka Kovačevičová, nezávislá Lenka Kovačevičová (nezávislá)
ŠACA
Daniel Petrík, SDKÚ-DS Daniel Petrík (nezávislý)

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#komunálne voľby 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
32,99
Perla farebné ruže, tulipány a hyacinty

Perla farebné ruže, tulipány a hyacinty

28,99
Sweet ružové ruže a karafiáty

Sweet ružové ruže a karafiáty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk