Prieskum: Voľby by vyhral Smer, do parlamentu by sa dostala aj SMK

Ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend, vyhrala by ich strana Smer so ziskom 37,2 percenta hlasov. Vyplýva to z výsledkov najnovšieho prieskumu agentúry Polis Slovakia.

18.09.2015 11:58
debata (29)

Agentúra robila prieskum od 3. do 12. septembra prostredníctvom telefonických rozhovorov. Reprezentatívnu vzorku tvorilo 1 332 respondentov starších ako 18 rokov žijúcich na území celého Slovenska.

Respondenti odpovedali na otázku: „Ak by boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu, hnutie alebo koalíciu by ste volili?“

Podľa výsledkov prieskumu by sa tesne za stranou Smer umiestnila strana Sieť s 11,9 percentami hlasov, na treťom mieste by sa ocitol Most-Híd s 9 percentami.

Do parlamentu by sa dostala aj strana SMK so ziskom 5,3 percenta hlasov, neuspela by už strana SaS so 4 percentami hlasov. Na chvoste by ostali strany SDKÚ-DS (2,1 %), KSS (1,8 %), ĽSNS (1,5 %) či Strana Zelených (1,5 %).

Na prieskume sa zúčastnilo 60 percent respondentov, z celkového počtu sa 20 percent nevyjadrilo, ďalších 20 percent by voliť nešlo.

29 debata chyba
Viac na túto tému: #volebný prieskum #agentúra Polis
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy