SNS chce využiť mandát, aby sa vrátila parlamentná demokracia

06.03.2016 21:48

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko sa v pondelok 7. marca o 13:00 stretne s prezidentom Andrejom Kiskom. Ako povedal na tlačovej konferencii v Bratislave, hlava štátu si na stretnutie pozvala lídrov všetkých relevantných politických strán.

Ako dodal, na stretnutí bude Kiskovi tlmočiť všetky postoje v súvislosti so situáciou na Slovensku. Dôvodom návštevy u prezidenta sú výsledky parlamentných volieb, ktoré boli na Slovensku v sobotu 5. marca.

SNS vo voľbách získala 8,64 percenta, Danko chce mandát využiť na to, aby sa do SR vrátila parlamentná demokracia a súťaž politických strán. „Uvedomme si, že musí prísť prísny zákon o politických stranách a musia byť stanovené pravidlá pre strany,“ povedal novinárom.

Podmienkou pre spoluprácu s akoukoľvek stranou je zmena zákona o politických stranách, vysvetlil predseda s tým, že odmieta súťažiť s „kamikadze politickými stranami.“

Diskutovať chce Danko so všetkými stranami, ktoré sa dostali do Národnej rady SR, spoluprácu však vylúčil so stranou Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. „Toto si politici zaslúžili. Ľudia im dali facku,“ poznamenal.

Odkaz volieb podľa neho znie „politici, spamätajte sa, lebo bude revolúcia.“ Marián Kotleba by podľa jeho slov v normálnom štáte v parlamente nebol. „Ľudia sa rozhodli pre alternatívne projekty, xenofóbne a rasistické strany, strany, ktoré vznikli na zelenej lúke či podnikateľov bez štruktúry,“ povedal.

K možnosti úradníckej vlády Andrej Danko pristúpiť nechce, treba jej podľa neho zabrániť, pretože ide o vládu „o nás, bez nás.“ Rád by sa vyhol aj predčasným voľbám, bude sa teda snažiť zastaviť aj tie. Ak by však k tejto možnosti došlo, je pripravený bojovať opäť.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

129 debata
Viac na túto tému: #SNS #parlamentné voľby #Andrej Danko #voľby 2016