Matovič: Politici majú zastávať názor voličov, naši chcú voľby na jeseň

Politici majú v prvom rade zastávať názor voličov. Naši sú za septembrový termín predčasných volieb a nebudem robiť nič proti ich vôli. Vo štvrtkovej diskusnej relácii TV Joj Na hrane to uviedol poslanec Národnej rady (NR) SR a šéf OĽANO Igor Matovič v reakcii na otázku, či hnutie zahlasuje za skorší termín predčasných volieb.

02.03.2023 23:36
Igor Matovič Foto: ,
Igor Matovič.
debata (46)

Matovič kritizuje hlavu štátu Zuzanu Čaputovú, že po dohode na septembrovom termíne svoj názor zmenila. „Ústavná väčšina, 92 poslancov, rozhodla o septembri, bol by som rád, aby to prezidentka rešpektovala,“ povedal.

VIDEO: Opoziční poslanci opäť chýbajú, uviedol Matovič. Zrejme im septembrový termín vyhovuje
Video

Poslanec a podpredseda mimoparlamentného Hlasu-SD Erik Tomáš Matoviča vyzval, aby prišiel do parlamentu a hlasoval za skorší, júnový termín. „Priznajte si, že si predlžujete obdobie z čisto straníckych dôvodov. (…) Je to podľa mňa nebezpečný precedens,“ skonštatoval. Je mu ľúto, že prezidentka v súvislosti s predčasnými voľbami ustúpila od svojho prvotného razantného postupu.

VIDEO: Matovič: Nebudeme prezidentku k ničomu nabádať, v parlamente majú sto hlasov na zmenu termínu aj bez nás
Video

Dotkli sa aj témy odchodu Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) z čela ministerstva zdravotníctva. Tomáš označil „ping-pong“ medzi ním, Matovičom a dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) za divadlo pre voličov. Za stav sektora je podľa neho zodpovedné OĽANO. „Rezort viedli nominanti OĽANO, to OĽANO, ktorého premiérom je Heger a ktorého predseda je Matovič,“ skonštatoval. Matovič podotkol, že dlhodobo tvrdil, že Lengvarský je na svoju funkciu nevhodný a „na danom mieste nebezpečný“.

lengvarský Čítajte viac Bol tŕňom v Matovičovom oku a teraz končí. Lengvarský hovorí o korupcii a tlaku, Heger to odmieta

Šéf OĽANO nechcel hovoriť o prípadnej inej samostatnej politickej budúcnosti Hegera. „Bol by podraz voči Edovi Hegerovi, keby som predstavoval niečo, čo by mal predstaviť on. Počkajme si možno na nejaký utorok budúceho týždňa, budete vedieť viac,“ spresnil. Očakáva, že následne bude Heger ako prvé garantovať, že jeho strana nebude spolupracovať s Hlasom ani opozičným Smerom-SD. „Potom je to partner, s ktorým chceme spoločne bohovať proti mafii,“ dodal. Tomáš zopakoval, že Hlas pôjde do volieb samostatne, tiež, že z budúcej spolupráce vylučuje OĽANO a ĽSNS.

46 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič