Fico ponúkne Gašparovi miesto na kandidátke, Heger rokuje so stredopravými stranami

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar by mohol byť na zvoliteľnom mieste na kandidátke Smeru-SD.

12.03.2023 13:22
Robert Fico, Eduard Heger Foto: , , ,
Na snímke líder Smeru Robert Fico a dočasne poverený premiér Eduard Heger
debata (55)

Predseda Smeru pustil v relácii ta3 V politike 30-sekundovú nahrávku, ktorá podľa neho preukazuje manipuláciu s trestnými konaniami. Šéf operatívcov Národnej kriminálnej agentúry Ján Kaľavský na nej informuje o stretnutí s premiérom Hegerom v kancelárii Tiposu, kde mu mal ozrejmiť aj prácu polície.

VIDEO: Fico: Ľuďom vadí amaterizmus vlády a zdražovanie.

Video

Heger priznal, že sa s Kaľavským stretol, a potvrdil aj slová na nahrávke. Fica však obvinil z klamstva a manipulácie. „Pri vás je známe, že s nahrávkami manipulujete a zostriháte ich tak, aby to znelo vo váš prospech,“ podotkol. Zároveň vyzval Fica, aby povedal verejnosti, odkiaľ takéto nahrávky má.

VIDEO: Heger: Som pripravený na politický zápas aj s Matovičom.

Video

Fico tiež v relácii skritizoval vládu, že nerobí nič proti zdražovaniu potravín. „Kým iné krajiny hľadajú riešenia ako zníženie DPH na potraviny na desať percent, vláda sa na to len pozerá,“ skonštatoval s tým, že 40 percent Slovákov žije od výplaty k výplate. Heger tvrdí, že ľuďom dávajú peniaze priamo do vrecka. Spomenul zvyšovanie dôchodkov či zavedenie rodičovského bonusu.

Parlament má podľa Hegera prijať uznesenie, ktorým legitimizuje vládu, aby mohla rozhodnúť a poslať migy na Ukrajinu. Smer za takéto uznesenie hlasovať nebude. Fico však upozornil, že na Slovensku nie je žiadny štátny orgán, ktorý by podľa Ústavy SR mal právo prijať rozhodnutie o vyslaní migov. Odmietol tiež posielanie zbraní na Ukrajinu.

55 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Eduard Heger