Na sneme predstavili žolíka: Za Hlas bude kandidovať aj Kaliňák

Na regionálnom kongrese strany Hlas sa v Banskej Bystrici stretlo približne štyristo starostov a primátorov. Jej predseda Peter Pellegrini im predstavil ich novú tvár, ktorou je Michal Kaliňák. „Prijal som ponuku od jedinej politickej strany, ktorá to so samosprávami naozaj myslí vážne,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie bývalý ústredný riaditeľ Kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska.

17.03.2023 12:05
Michal Kaliňák, Peter Pellegrini, Hlas, Banská... Foto:
Michala Kaliňáka v Banskej Bystrici predstavili ako novú tvár Hlasu.
debata (31)

Prvý celoslovenský kongres miest a obcí strany Hlas otvoril príhovorom jej predseda Peter Pellegrini. Opäť spomenul komunálne voľby, z ktorých podľa neho vyšli víťazne.

„Išlo o prvú ostrú skúšku, ako stranu Hlas vnímajú voliči. Pre mnohých z vás to bola skúška ohňom. Nesmierne ma teší, že sme sa stali najúspešnejšou politickou stranou, ktorá vo voľbách kandidovala. Získali sme najviac starostov a primátorov,“ povedal.

VIDEO: Snem Hlasu v Banskej Bystrici

Vyhrať voľby však podľa neho nestačí – skutočný úspech sa začína až po nich. Kritizoval vládu dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), počas ktorej ľudia chudobnejú. Zároveň spomenul amaterizmus a chaos, vedomé šírenie lží a nenávisti, ktoré rozdeľuje spoločnosť.

pellegrini fico Čítajte viac Hlas začína strácať. Vyhrá voľby opäť Smer? Kým Pellegrini chce byť slušný, Fico ide naplno

„Hegerova a Matovičova vláda si znepriatelila všetky skupiny ľudí. Je smutné, že jedným z úhlavných nepriateľov sa pre nich stali slovenské mestá a obce,“ uviedol Pellegrini. „Už tri roky cúvame, zaostávame. Nemusíme byť ani ekonómom, aby sme to všetci vedeli. Je pochopiteľné, že ľudia hovoria dosť, stačilo,“ tvrdí šéf Hlasu s tým, že je na nich, aby prebrali zodpovednosť.

zväčšiť V Banskej Bystrici nechýbali ani ďalšie známe... Foto: Eva Štenclová, Pravda
Branislav Becík, Richard Raši, Banská Bystrica, kongres V Banskej Bystrici nechýbali ani ďalšie známe tváre strany – Branislav Becík a Richard Raši.

Potom vystúpil bývalý ústredný riaditeľ Kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák, ktorého Pellegrini privítal ako ich nového kolegu.

„Prijal som ponuku od jedinej strany, ktorá to so samosprávami naozaj myslí vážne. Samozrejme aj preto, aby som sa v politike mohol správať úplne inak ako tí, ktorí nahradili dialóg oznamovacou vetou a samosprávu považujú za svojho úhlavného nepriateľa,“ hovorí. Komunál sa podľa neho dostal na okraj priepasti a ľudia sa stali obeťami zlých rozhodnutí vlády. Je presvedčený, že spoločne napravia chyby po nej a samosprávam prinavrátia úctu.

„Sme hlasom riešení namiesto pokusov, zodpovednosti namiesto povrchnosti a tiež hlasom hodnôt, na ktorých musí stáť každá prosperujúca krajina,“ povedal. Doplnil, že po úspešných parlamentných voľbách urobia tri zásadné kroky – stopnú chaos, stabilizujú situáciu a podporia koordinovaný rozvoj samospráv.

© Autorské práva vyhradené

31 debata chyba
Viac na túto tému: #Banská Bystrica #Kongres #Banskobystrický kraj #Hlas - sociálna demokracia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy