Korčok odmietol ponuku Sulíka. Nebude lídrom kandidátky SaS

Exminister zahraničných vecí Ivan Korčok nebude lídrom kandidátky SaS v septembrových parlamentných voľbách. Odmietol ponuku šéfa SaS Richarda Sulíka. Potvrdil to pre TASR.

14.04.2023 16:34
Ivan Korčok Foto:
Ivan Korčok
debata (15)

„V súvislosti s návrhom Richarda Sulíka, aby som kandidoval v predčasných parlamentných voľbách za SaS, som sa už vyjadril a na mojom stanovisku sa nič nezmenilo. Zároveň chcem vyjadriť moju podporu pre hodnoty slobody a solidarity, za ktoré sa SaS zasadzuje,“ povedal Korčok pre TASR.

Exminister priblížil, že v nadchádzajúcom období sa bude okrem iného venovať podpore mladých ľudí pri ich zapojení sa do verejného života a ich účasti na parlamentných voľbách. „Rovnako som pripravený naďalej maximálne napomáhať tomu, aby si Slovensko udržalo súčasné zahraničnopolitické smerovanie, ktoré je v prospech občanov našej krajiny,“ doplnil.

Zostavu kandidátnej listiny má SaS predstaviť na kongrese na budúcu sobotu 22. apríla. Na kongrese sa bude voliť aj predseda strany a členovia jej orgánov. Súčasný šéf strany Sulík sa bude opäť uchádzať o post predsedu na ďalšie štyri roky.

parlament, rokovanie, Gábor Grendel, Peter Pčolinský, Marian Viskupič Čítajte viac Veľký exodus poslancov. Tretina z nich nemá klub: Najlepšie obišiel Sulík, v NR SR sú štyri nové strany
15 debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Sulík #Ivan Korčok #predčasné voľby 2023 #strana SaS