Sme rodina bude mať snem v máji, predstaví na ňom priority programu

Hnutie Sme rodina bude mať snem v prvej polovici mája, kde predstaví hlavné priority kampane a volebného programu. Zamerať sa chce najmä na sociálnu oblasť. Pre TASR to uviedol šéf hnutia a parlamentu Boris Kollár.

21.04.2023 08:24
Kollár, Krajniak Foto:
Boris Kollár, Milan Krajniak a Peter Pčolinský.
debata (3)

V máji nebude Sme rodina voliť predsedu, voľba čaká hnutie na ďalšom sneme, ktorý plánujú zvolať pol roka po parlamentných voľbách.

Sme rodina nerokuje so žiadnymi stranami o tom, že by ich predstaviteľom ponúkla miesta na svojej kandidátnej listine. „Možno ešte pribudnú nejakí primátori ako nezávislí. Chceli by sme vytvoriť platformu aj komunálnym politikom, aby mohli cez nás zastávať záujmy samospráv, ak sa dostaneme do parlamentu,“ dodal. Program majú tvoriť témy potravinovej sebestačnosti, zabezpečenia udržateľných cien potravín, ako aj výstavby bytov.

Spoločný postup SNS a strany poslanca NR SR Tomáša Tarabu Život – Národná strana vo voľbách Kollár rešpektuje, nechcel ho komentovať. Tvrdí, že s nimi nemajú podobných voličov.

nové strany Čítajte viac Majú šancu? Do politického boja sa chystá kráľ Zemplína aj šéf Polisu. Chcú novú ústavu, služobnú kravu aj moderné Slovensko
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Boris Kollár #Sme rodina #predčasné voľby 2023