Poslanci OĽaNO nepôjdu na koniec kandidátky. Matovič však ostane opäť posledný

Prvých desať miest na kandidátke OĽANO do predčasných parlamentných volieb obsadia nové osobnosti, od 11. miesta by mali ísť poslanci. Zoradení budú podľa ich aktivity. Pre TASR to uviedol predseda hnutia Igor Matovič. Potvrdil, že jeho meno bude na konci kandidátnej listiny.

23.04.2023 10:12
matovič Foto: ,
Igor Matovič sneme OĽaNO
debata (18)

„Prvých desať ľudí bude úplne nových, mimo politiky. Od čísla 11 pôjdu poslanci, politici,“ uviedol Matovič. Prvá desiatka kandidátky sa podľa jeho slov už rysuje, mená zatiaľ nekonkretizoval.

Priblížil, že kritériom pre poradie poslancov bude ich aktivita. „Ako sa kto snažil počas týchto troch rokov, tak to predseda poslaneckého klubu vyhodnotí a tak budú zoradení,“ priblížil Matovič. Na otázku, kto bude číslo 11, odpovedal, že by sa patrilo dať miesto práve šéfovi poslaneckého klubu Michalovi Šipošovi.

György Gyimesi, Igor Matovič, Michal Šipoš, OĽaNO Čítajte aj Gyimesi odchádza z OĽaNO. Dôvodom je Heger, vojna na Ukrajine a pôrodnice: Naď ho nazval pomätencom

Na konci kandidátnej listiny by mohli byť okrem Matoviča ešte zakladajúci členovia hnutia. Šéf OĽANO zatiaľ nevie, či sa o post v parlamente budú uchádzať aj Jozef Viskupič a Erika Jurinová. Pripomenul, že vzhľadom na ich funkcie predsedov Trnavského a Žilinského kraja nekandidovali ani v predchádzajúcich parlamentných voľbách. Rozhodnutie bude na nich.

Zmenu prístupu k tvorbe kandidátnej listiny Matovič podľa vlastných slov avizoval poslancom na klube už po voľbách v roku 2020. Zvykom v hnutí doteraz bolo, že okrem predsedu boli na konci kandidátnej listiny aj všetci poslanci.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast Čítajte viac Ficovi sa podarilo pred voličmi očierniť Pellegriniho. Smer víťazí aj preto, lebo Hlas zaspal na vavrínoch
18 debata chyba
Viac na túto tému: #OĽaNO #Igor Matovič #predčasné voľby 2023