Na kandidátnej listine SNS pribudne Smolinský

Na kandidátnej listine SNS pribudne dlhoročný predseda zamestnaneckých odborov v spoločnosti Volkswagen Slovakia Zoroslav Smolinský, informovala hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.

23.05.2023 16:44
Zoroslav Smolinský Foto: ,
Zoroslav Smolinský.
debata

„Má viac ako 30-ročné skúsenosti v oblasti sociálneho dialógu medzi zamestnancami a zamestnávateľmi. Bude veľkým prínosom pre programové ciele Slovenskej národnej strany,“ poukázal predseda SNS Andrej Danko. Osoby ako Smolinský by podľa neho mohli dať spoločnosti odkaz, že na Slovensku chýba sociálny dialóg a lepší pohľad na ochranu práv zamestnancov.

Eduard Heger, Milan Majerský, Juraj Šeliga, Jana Žitňanská Čítajte viac Demokrati a KDH? Zatiaľ je to nereálne, lídri majú odlišné verzie. Pravica stále prešľapuje na mieste

Smolinský v tejto súvislosti poukázal na rozpoltenie spoločnosti. „Záleží nám na tom, aby sa občania venovali rodinám, aby tu mali ľudia perspektívu a svoje istoty v rámci svojich rodín, v rámci svojich životov,“ priblížil dôvod spájania so SNS.

Andrej Danko, Robert Fico Čítajte viac Tabák na kandidátake SNS nebude: Nie sme Noemova archa, hovorí Danko. S Ficom plánuje spoločné akcie

Po naštartovaní zamestnaneckých odborov chce vytvoriť so SNS podmienky pre všetkých zamestnancov, „aby mali istotu práce, aby ich nikto nemohol len tak vyhodiť, aby mali istotu nárastu mzdy, a aby ich rodiny mohli konečne v kľude žiť a fungovať“.

debata chyba
Viac na túto tému: #SNS