Hegerovi v tíme pribudne jadrový fyzik. Dôležité sú fakty, voliči si musia uvedomiť, kam chceme smerovať

Do mimoparlamentnej strany Demokrati vstupuje pred predčasnými septembrovými parlamentnými voľbami jadrový fyzik Branislav Sitár. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informoval predseda strany Eduard Heger.

01.06.2023 11:30
Eduard Heger, Branislav Sitár, Demokrati Foto:
Eduard Heger privítal novú posilu, jadrového fyzika Branislava Sitára.
debata (17)

Podľa Hegera ide o veľmi silnú posilu pre Demokratov. „Radi zužitkujeme všetky jeho odborné a medzinárodné skúsenosti,“ uviedol Heger. Poukázal aj na Sitárovo pôsobenie v CERN-e a ďalších vedeckých organizáciách. Verí, že bude posilou ich odborného tímu.

Heger má v strane "jadrovú" posilu, profesora Sitára
Video
Zdroj: TV Pravda

Dôležité sú fakty

Označil ho za človeka, ktorý hľadá pravdu, je rozhľadený a odhodlaný meniť Slovensko na úspešnú modernú krajinu. Spoločne poukázali napríklad na potrebu prilákať našich študentov a talenty späť na Slovensko. Sitár v úvode povedal, že ako vedca ho zaujímajú najmä fakty a Hegerovu vládu označil za proreformnú.

fico, čaputová Čítajte viac Vyhrať voľby nestačí. Rozhodne koaličný potenciál: Fico sa hnevá, odborníci hovoria jasne

„Ja som vedec a teraz aj ako vedec budem hovoriť. Dôležité je, že vedci sa nepozerajú na to, kto a čo hovorí, pozerajú sa na fakty,“ povedal na úvod. Sitár skonštatoval, že do politiky vstúpil preto, lebo nie je len vedec, ale hlavne občan.

Nesúhlasím s kritikou Hegerovej vlády

„Bývam tu, žijem tu. Chceme to robiť kvôli svojim deťom a vnučkám,“ povedal. Demokratov si vybral, lebo podľa neho rozmýšľajú ako on a majú potenciál urobiť zo Slovenska slušnú, pravdovravnú a dobrú krajinu. Nesúhlasí s kritikou Hegerovej vlády a vyzdvihol prípravu plánu obnovy či presadenie reforiem zdravotníctva, národných parkov či súdnictva.

Branislav Sitár Foto: FB/Demokrati
Branislav Sitár, Demokrati, Eduard Heger Branislav Sitár

Ocenil aj riešenia v krízach. „Slováci si skoro ani nevšimli, že tu bola nejaká energetická kríza,“ poznamenal. Apeloval na voličov, aby si uvedomili, kam chceme smerovať. Ak je to Európa, potrebná je podľa neho zmena.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #demokrati #Eduard Heger #strana Demokrati #predčasné voľby 2023 #Branislav Sitár