SaS predstavila beta verziu volebného programu pre silové rezorty

SaS predstavila beta verziu volebného programu pre silové rezorty, teda pre oblasť spravodlivosti, legislatívy, vnútra, obrany a zahraničných vecí. Urobila tak v pondelok na tlačovej konferencii. V júni má na jednotlivé témy naplánované zároveň programové diskusie.

19.06.2023 11:24
Richar Sulík Foto: ,
Richard Sulík
debata (2)

„Dokazujeme, že sme strana, ktorá je postavená na odborníkoch, na riešeniach a sme strana s najväčšími skúsenosťami. Že máme najlepší program ako v posledných štyroch voľbách,“ skonštatoval líder SaS Richard Sulík.

Sulík: Nedať vláde dôveru je politická chyba
Video

V rámci spravodlivosti sa chce strana zamerať najmä na boj proti korupcii a zmenu paragrafu 363 a na dotiahnutie reformy súdnej mapy. Prioritou bude pre ňu aj dôstojnosť a podnikanie. V oblasti legislatívy ponúka zastabilizovanie Ústavy SR, zmenu postavenia prokuratúry a ochranu demokracie.

V rámci rezortu vnútra chce zvýšiť ochranu občanov aj skvalitnením služieb polície, znížiť byrokraciu a efektívnejšie riadiť krízové situácie. V oblasti obrany navrhuje zvýšiť podiel investícií vrátane urýchlenia modernizácie ozbrojených síl, vybudovať kľúčové spôsobilosti a zvýšenie transparentnosti.

V oblasti zahraničných vecí patria medzi najhlavnejšie priority strany podpora Ukrajiny, efektívna ekonomická diplomacia (zatraktívnenie krajiny pre zahraničných investorov) a zjednodušenie voľby zo zahraničia týkajúcu sa prezidentských a parlamentných volieb. Zasadiť sa chce o to, aby to bolo zo zahraničia možné poštou alebo cez zastupiteľské ú­rady.

Prečo sa známy konzervatívec Hlina rozhodol pre liberálnu Sasku?
Video

O programe budú predstavitelia strany diskutovať s verejnosťou, a to na pripravovaných programových diskusiách s odborníkmi. Následne chce do beta verzie volebného programu zapracovať všetky relevantné pripomienky a následne predstaviť finálnu verziu pre septembrové parlamentné voľby.

SaS už predstavila beta verziu volebného programu pre spoločenské a ekonomické rezorty, predstaviť ešte plánuje beta verziu pre sociálne rezorty.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #predčasné voľby 2023 #strana SaS