Prieskum: Smer valcuje a berie hlasy, komu môže. Rastie aj PS, viacerí sú mimo parlamentu

V prvom augustovom prieskume verejnej mienky strane Smer Roberta Fica výrazne rastie podpora a so ziskom 23,3 percenta hlasov ešte viac dominuje rebríčku popularity strán.

10.08.2023 08:57
debata (507)

Volebný model agentúry NMS Market Research pre SME ukazuje, že rastie aj strana Progresívne Slovensko Michala Šimečku a oslovuje už 17 percent voličov.

Strana Hlas Petra Pellegriniho oslovuje 11,5 percenta priaznivcov. Ďalšia by skončila Republika so ziskom 7,5 percenta hlasov. Nasledujú OĽaNO 6,3 percenta, SNS 6 percent, Sme rodina 5,6 percenta a KDH so ziskom 5 percent.

šimečka, pellegrini, kollár Čítajte viac Koho ešte zvažujú voliči? PS môže využiť mobilizáciu, Hlas by musel presvedčiť všetkých

Pred bránami parlamentu by skončila Saska so ziskom 4,5 percenta, Aliancia by získala dôveru 3 percent voličov, ĽS NS 2,8 percenta, Demokrati bývalého premiéra Eduarda Hegera oslovujú 2,6 percenta voličov.

ipiccy image  1 Čítajte viac Prieskum Ipsosu: Možné sú len tri koalície, zostaviť vládu bude ťažké pre Fica aj Šimečku. Môže Pellegrini vyhrať?

Rast Smeru doteraz zabezpečoval návrat od voličov od Hlasu. Smer začal výrazne preberať voličov extrémistickej Republike, píše SME. Analytik NMS Mikuláš Hanes pre denník vysvetlil, že až štvrtina z potenciálnych voličov Republiky momentálne zvažuje aj Smer alebo SNS.

fico, šimečka Čítajte viac Čo sa stane, ak vyhrá Smer alebo PS? Voliči oboch strán sa boja a zvažujú odchod zo Slovenska

Agentúra sa dopytovala na reprezentatívnej vzorke 1 416 respondentov v čase od 1. do 7. augusta kombinovanou formou online a telefonického zbe­ru.

Šéf Ipsosu: O PS, Saske a istote prvých štyroch strán v parlamente
Video
Zdroj: TV Pravda
Tomáš kvôli nízkym preferenciám spochybňuje prieskumy
Video
Zdroj: TV Pravda
507 debata chyba
Viac na túto tému: #predčasné voľby 2023 #parlamentné voľby 2023