Hlasovací lístok zo zahraničia musí byť doručený do 29. septembra

Návratnú obálku s hlasovacím lístkom musí volič zo zahraničia zaslať tak, aby bola na Ministerstvo vnútra doručená do 29. septembra do 12.00 h. O voľbu poštou zo zahraničia požiadalo 72 993 občanov.

12.08.2023 13:47
Žiadosť o voľbu poštou zo zahraničia Foto: ,
Žiadosť o voľbu poštou zo zahraničia pre voľby do Národnej rady SR v roku 2023
debata (1)

Po zaregistrovaní prídu voličovi hlasovacie materiály, ktoré mu Ministerstvo vnútra (MV) zašle na adresu v cudzine. Pokiaľ volič požiadal elektronicky, od MV dostane obálku na hlasovanie, návratnú obálku a poučenie o spôsobe hlasovania.

Hlasovacie lístky si musí stiahnuť z webu MV a vytlačiť sám. Ak požiadal o voľbu poštou písomne, prídu mu okrem obálok aj hlasovacie lístky.

Návratnú obálku s hlasovacím lístkom je potrebné zaslať tak, aby bola doručená do podateľne MV SR na Drieňovej ulici 22 v Bratislave najneskôr do piatka 29. septembra do 12.00 h. „Zaslať ju možno aj z územia SR alebo doručiť do podateľne Ministerstva vnútra SR,“ uviedol rezort.

MV ozrejmilo, že v piatok 29. septembra v poobedných hodinách budú obce a mestá v SR dostávať zoznamy voličov, ktorí odhlasovali poštou. Týchto voličov musia zo zoznamu voličov v obci vyčiarknuť.

Voliči, ktorí požiadali o voľbu zo zahraničia a napokon budú na Slovensku, môžu podľa MV zásielku neodoslať a prísť hlasovať do volebnej miestnosti. Predčasné parlamentné voľby budú v sobotu 30. septembra. Kandiduje v nich 24 politických strán a hnutí a jedna koalícia. Volebná kampaň sa začala 9. júna, končí sa 48-hodinovým volebným moratóriom.

voľby, voľba poštou zahraničie, obálky, lístky Čítajte viac Slováci chcú voliť zo 131 krajín, najviac žiadostí je z Česka
1 debata chyba
Viac na túto tému: #hlasovací lístok #parlamentné voľby 2023 #voľba zo zahraničia