Hlas nikdy nepôjde do koalície s Republikou, tvrdí Pellegrini. Môže za to NATO

Líder hnutia Republika Milan Uhrík potvrdil, že chcú v najbližších štyroch rokoch zorganizovať referendum o vystúpení z NATO. Toto jeho vyjadrenie mu zatvorilo dvere pre koaličnú spoluprácu so stranou Hlas.

21.08.2023 13:02
debata (56)
Peter Pellegrini k spolupráci s Republikou
Video

V nedeľňajšej diskusii televízie Markíza Na telo Uhrík okrem referendovej iniciatívy avizoval, že ak sa aj jeho hnutie nedostane do vlády, ale bude v parlamentnej opozícii, aj tak sa vzdá postu europoslanca.

„Nikdy nebudem spolupracovať so stranami ktoré spochybňujú naše hrdé členstvo v EÚ a NATO,“ zdôraznil predseda Hlasu Peter Pellegrini.

Peter Pellegrini Čítajte viac Pellegrini pre Pravdu: Nepripúšťam spoluprácu s Republikou, Smer sa spriahne aj s diablom
Milan Uhrík v relácií Ide o pravdu
Video

Dodal, že členstvo však nie je o tom, aby sme neprezentovali naše názory. „Musíme spolutvoriť tú politiku, nie byť len pasívnym prijímateľom,“ podotkol.

Malá krajina, akou podľa Pellegriniho Slovensko je, sa nemôže nechať balamutiť s internetovými portálmi, ktoré „rozprávajú, že môžeme byť mimo tohto zoskupenia, že môžeme vystúpiť zo Severoatlantickej aliancie, že budeme nezávislá a neutrálna krajina“. „To sú bludy, ktoré sa dajú ľahko vyvrátiť. Slovensko nemôže zostať osamotené a musí byť súčasťou NATO,“ zdôraznil Pellegrini.

Pellegrini po sneme strany. "Aké pódium, také ambície.
Video

© Autorské práva vyhradené

56 debata chyba
Viac na túto tému: #NATO #Peter Pellegrini #Milan Uhrík #predčasné voľby 2023