Väčšina Slovákov by chcela za premiéra Pellegriniho, ukázal prieskum

Najviac opýtaných by chcelo vidieť na pozícii premiéra SR šéfa Hlasu Petra Pellegriniho (20,2 percenta), nasleduje líder Smeru Robert Fico s podporou 17,9 percenta respondentov a predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka s 14,2 percenta hlasov.

22.08.2023 16:50
pellegrini Foto: ,
Peter Pellegrini
debata (57)

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, o ktorom informovala televízia ta3.

Podporu 5,5 percenta opýtaných by získali Igor Matovič (OĽANO a priatelia) a Eduard Heger (Demokrati). Za nimi nasleduje šéf SaS Richard Sulík s podporou 4,4 percenta opýtaných. Štyri percentá respondentov si želajú na pozícii premiéra Milana Uhríka (Republika).

parlament autor: Robert Hüttner Čítajte viac Prieskum AKO: Smer zostáva na čele, PS atakuje 18 percent, v parlamente deväť strán

Predseda KDH Milan Majerský by získal podporu 3,9 percenta opýtaných, šéf SNS Andrej Danko 3,3 percenta a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár má trojpercentnú podporu.

Z 1000 respondentov sa 8,3 percenta nevedelo rozhodnúť alebo nechcelo na otázku odpovedať a ďalších 9,8 percenta si nevedelo vybrať meno z daného zoznamu.

fico-simecka-pellegrini-danko Čítajte viac Prieskum SANEP pre ta3: Odstup medzi Smerom a Hlasom sa zväčšuje. PS tiež stúpa, SNS v parlamente
57 debata chyba
Viac na túto tému: #prieskum #Robert Fico #Peter Pellegrini #Michal Šimečka #parlamentné voľby 2023