Šimečka vyzval Fica na diskusný duel. Šéf Smeru sa mu údajne vyhol v televízii už druhý raz

Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka vyzval predsedu strany Smer Roberta Fica na diskusný duel. Ako ďalej uviedol šéf progresívcov, Fico sa vyhol už druhému televíznemu diskusnému duelu s ním.

23.08.2023 16:06
šimečka, fico Foto:
Michal Šimečka a Robert Fico na koláži fotografií.
debata (55)

„Tieto voľby budú súbojom minulosti a budúcnosti. Návrat minulosti chce Fico, nám v PS naopak ide o to, aby sa Slovensko už konečne pohlo smerom k budúcnosti. Preto je dôležité, aby sa tieto dve zásadne odlišné vízie pre Slovensko porovnali v jednej debate," tvrdí Šimečka.

Predseda PS pripomína, že Fico sa síce vyhýba diskusnému duelu s ním, na tlačových besedách však neustále hnutie napáda. „Dokonca sa snaží podsúvať, že všetko, čo sa deje, napr. aj súčasná práca polície, má smerovať v prospech toho, aby PS vyhralo voľby. Pretože práve toho sa obáva. Rozhodol som sa ho preto priamo vyzvať na diskusný duel. Ja si nedeľu 3. septembra držím voľnú," vyzval Šimečka na sociálnej sieti.

šimečka, pellegrini, kollár Čítajte viac Koho ešte zvažujú voliči? PS môže využiť mobilizáciu, Hlas by musel presvedčiť všetkých
55 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Smer #Progresívne Slovensko #predvolebný duel #Michal Šimečka #PS #parlamentné voľby 2023