Zo súboja o kreslo v parlamente vypadlo zatiaľ 25 kandidátov

Zo súboja o kreslo v Národnej rade SR vypadlo zatiaľ 25 kandidátov. Ich zoznam zverejňuje na svojom webe ministerstvo vnútra, počet sa ešte môže zvýšiť. Kandidáti sa môžu svojej kandidatúry do septembrových parlamentných volieb vzdať alebo ich môže strana odvolať. Urobiť tak môžu najneskôr 48 hodín pred začatím volieb, teda do 28. septembra. Aj strana alebo koalícia môže do 28. septembra vziať späť celú kandidátnu listinu.

27.08.2023 09:18
debata (1)

Kandidatúry sa vzdali štyria kandidáti strany Princíp a 16 kandidátov strany Spoločne občania Slovenska. Jeden kandidát odišiel z listiny Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana. O jednu kandidátku prišlo hnutie Sme rodina, ale aj strana MySlovensko. Hnutie Progresívne Slovensko odvolalo jedného kandidáta. Koalícia strán OĽANO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí prišla o kandidáta Dušana Veliča, ktorý tragicky zahynul pri dopravnej nehode. Kandidátnu listinu zatiaľ nevzala späť žiadna strana alebo koalícia.

Mikulec sa o OĽaNO nebojí: Aj 21 dní pred minulými voľbami sme mali nízke preferencie
Video

Údaje o vypadnutých kandidátoch zostávajú na hlasovacom lístku, ale pri prideľovaní mandátov sa na ne neprihliada. Zoznam týchto kandidátov bude zverejnený vo volebných miestnostiach. Kandidátne listiny predložilo 24 politických strán alebo hnutí a jedna koalícia.

Predčasné parlamentné voľby budú v sobotu 30. septembra. Volebná kampaň sa začala 9. júna, končí sa 48-hodinovým volebným moratóriom.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #predčasné voľby 2023