SaS: Pellegrini musí jasne povedať, či by prijal Ficovu ponuku stať sa premiérom

Líder Hlasu Peter Pellegrini musí jasne povedať, či by po voľbách akceptoval ponuku predsedu Smeru Roberta Fica, aby sa stal premiérom napriek tomu, že by Smer vyhral voľby. Uviedol to v pondelok podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling.

28.08.2023 10:28
Robert Fico / Peter Pellegrini / Foto:
debata (24)

Podľa neho totiž hrozí, že Fico s Pellegrinim oklamú celé Slovensko. „Ak tu Robert Fico a časť opozície kričia o snahách zmanipulovať voľby, existuje vážne podozrenie, že voličov tu manipuluje práve Smer spolu s Hlasom. Napriek tomu, že Peter Pellegrini nedávno vylúčil spoluprácu s Republikou pre ich snahy o vystúpenie z NATO, nikdy sa jasne nevyjadril, či by napríklad toleroval návrat Roberta Kaliňáka na ministerstvo vnútra alebo Tibora Gašpara za šéfa polície,“ poukázal Gröhling.

Danko, Pellegrini, Fico Čítajte viac Tajná dohoda? Danko hovorí, že Fico už obetoval kreslo premiéra Pellegrinimu. Hlas to popiera, Smer hovorí jasne

Podľa strany Sloboda a Solidarita urobí Robert Fico všetko pre to, aby opätovne získal moc. „Peter Pellegrini a Robert Fico hrajú neférovú hru pred voličmi. Buď teda Pellegrini spraví krok smerom k prodemokratickým stranám a jasne sa vyhraní voči politike Smeru, alebo úprimne prizná, že je preňho prioritnejšia funkcia za akúkoľvek cenu,“ uzavrel Gröhling.

Pellegrini: Hlas do trojkoalície so Smerom a Republikou určite nepôjde
Video
18. jún 2023 / Zdroj: TV Pravda

Informáciu o dohode Fica s Pellegrinim na tom, že budúcim premiérom bude Pellegrini, priniesol predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko v nedeľnej diskusnej relácii. Strany Hlas aj Smer akúkoľvek dohodu popreli. „Predseda SNS Andrej Danko nás vždy vedel prekvapiť," skonštatoval Smer. Strana však zároveň uviedla, že sa dlhodobo a otvorene vyjadruje za spoluprácu s Hlasom vzhľadom na podobnosť sociálnych programov, a aj preto, že sú sesterskými stranami v Strane európskych socialistov. „Strana Hlas s nikým neuzatvára dohody o povolebnej spolupráci,“ reagoval v nedeľu Hlas.

pellegrini, uhrík Čítajte viac Hlas nikdy nepôjde do koalície s Republikou, tvrdí Pellegrini. Môže za to NATO
24 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Pellegrini #SASKA #parlamentné voľby 2023