SNS plánuje 'urobiť poriadok' s verejnoprávnou RTVS

Slovenská národná strana (SNS) po septembrových parlamentných voľbách plánuje „urobiť poriadok" s verejnoprávnou televíziou RTVS. Tú chce rozdeliť na dve samostatné inštitúcie – Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas.

28.08.2023 15:22
Andrej Danko, Tomáš Taraba, SNS, spájanie,... Foto: ,
Líder SNS Andrej Danko sa spojil s Tomášom Tarabom (Život-NS). Do volieb pôjdu na spoločnej kandidátke.
debata (11)

Zároveň chce odvolať „oľanáckych nohsledov", ktorí boli do inštitúcie zvolení. Dôvodom je podľa nezaradeného poslanca Národnej rady SR a päťky na kandidátke SNS Tomáša Tarabu zo strany vedenia RTVS zneužívanie televízie na splácanie politických dlhov voči osobám, ktoré ich tam dostali.

„Dvojpercentný Eduard Heger (Demokrati), ktorý nemá žiadnu šancu dostať sa do parlamentu, mal včera privilégium vystupovať v hlavnej diskusnej relácii RTVS s lídrom prieskumov Robertom Ficom (Smer). Takéto fungovanie, že ľudia musia z daní platiť Hegerovi, Veronike Remišovej (Za ľudí) a Jurajovi Šeligovi (Demokrati) marketing a druhí sa tam nevedia dostať, skončí," uviedol na sociálnej sieti Taraba.

Danko, Pellegrini, Fico Čítajte viac Tajná dohoda? Danko hovorí, že Fico už obetoval kreslo premiéra Pellegrinimu. Hlas to popiera, Smer hovorí jasne
11 debata chyba
Viac na túto tému: #SNS #RTVS #Tomáš Taraba #parlamentné voľby 2023