Čaputová: Mesiac pred voľbami by mal byť politickou súťažou, nie vojnou

Prezidentka Zuzana Čaputová by si želala, aby bol posledný mesiac pred parlamentnými voľbami politickou súťažou, nie politickou vojnou. Lídri majú podľa nej vážiť slová, pretože nenávisť a nevraživosť sa prenáša na spoločnosť. Skonštatovala to pre TASR v súvislosti s blížiacimi sa voľbami a očakávaným vyostrením predvolebného boja.

31.08.2023 08:00
Zuzana Čaputová Foto: ,
Prezidentka Zuzana Čaputová
debata (79)

„Veľmi by som si želala, aby bol posledný mesiac politickou súťažou, nie politickou vojnou. Je potrebné, aby politickí lídri vážili svoje slová, pretože klamstvá, nevraživosť, nenávisť, ktoré niektorí používajú ako svoju pracovnú metódu, sa nekončia v televíznych novinách, kde ich prednesú, ale prenášajú sa aj na spoločnosť,“ uviedla hlava štátu.

Čaputová: Slovensko čelí dezinformáciám o voľbách

Video

Nech voľby dopadnú akokoľvek, časť spoločnosti nebude podľa prezidentky spokojná. „No aj po voľbách ako národ spolu s národnostnými menšinami musíme žiť ďalej a spolupracovať ako občania,“ dodala.

Predčasné parlamentné voľby budú v sobotu 30. septembra. Kandiduje v nich 24 politických strán a hnutí a jedna koalícia. Volebná kampaň sa začala 9. júna, končí sa 48-hodinovým volebným moratóriom.

šimečka, fico, pellegrini Čítajte viac PS stúpa rýchlejšie ako Smer, Hlas sa vyhraňuje. Aké scenáre sú v hre a čo ich môže ovplyvniť? Nie je to len o víťazoch
79 debata chyba
Viac na túto tému: #Zuzana Čaputová #parlamentné voľby 2023