Šimko by chcel nahradiť Majerského. KDH: Nezmyselné načasovanie, prioritou voľby

Bývalý minister Ivan Šimko by chcel po voľbách prevziať vedenie KDH. Svoje sily a skúsenosti chce ponúknuť na povolebnom sneme. Podľa svojich slov chce brániť pluralitu v hnutí, ale zároveň sa pričiniť o to, aby v nej prevážilo to dobré, múdre a aktuálne. Informoval o tom na sociálnej sieti.

12.09.2023 11:29 , aktualizované: 12:55
debata (4)

„Chcem podporiť to, čo sa otvára spolupráci dovnútra i navonok, to, čo sa usiluje pochopiť súčasného človeka bez ohľadu na pohlavie, vek, sociálne postavenie, ale aj náboženské presvedčenie či sexuálnu orientáciu. Som presvedčený, že práve to je naozaj kresťanské a demokratické, a o toto som sa v KDH vždy usiloval,“ vyhlásil.

V hnutí sa podľa Šimka nájdu nové myšlienky, ale i také, ktoré ľpejú aj na veciach, ktoré už život prekonal. „Stretneme sa v ňom so šikovnosťou, ale i s babráctvom. S dobrým i s pokleslým. S jednoduchým, ba až prostoduchým, ale aj s inteligentným a múdrym,“ skonštatoval.

Dodal, že necelé tri týždne pred voľbami nechce urobiť nič neuvážené. Chce tiež urobiť všetko pre to, aby sa KDH dostalo znova do prvej ligy.

Prioritou voľby

KDH v reakcii na Šimkovu ašpiráciu uviedlo, že dnes sú jedinou relevantnou témou nastávajúce parlamentné voľby. Milan Majerský do nich vedie stranu s plnou podporou predsedníctva, uviedla hovorkyňa hnutia Lenka Halamová.

„Vnútrostranícke voľby vedenia sa podľa stanov KDH automaticky konajú do šiestich mesiacov od parlamentných volieb, načasovanie ohlásenia kandidatúry je teda v prípade skúseného politika typu pána Šimka nezmyselné,“ skonštatovala hovorkyňa.

Vážne politické rozhodnutie avizoval Šimko už pred týždňom. Ako vtedy napísal, každé slovo, ktoré sa verejne povie alebo napíše, pred voľbami treba vážiť. „Kiež by si to uvedomovali hlavne tí, ktorí nesú za volebné výsledky hlavnú zodpovednosť,“ podotkol.

KDH v súčasnosti vedie Milan Majerský.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #KDH #Ivan Šimko