Kaliňák: Psychicky narušený Matovič mal byť dávno v detenčnom centre. Podali sme trestné oznámenie

Jeden z kľúčových predstaviteľov strany Smer Robert Kaliňák uviedol, že podali trestné oznámenie na šéfa OĽaNO Igora Matoviča. Stalo sa tak po rannom incidente, keď Matovič narušil brífing strany Smer v Bratislave.

13.09.2023 14:57 , aktualizované: 16:36
debata (59)
Kaliňák k rannému incidentu
Video

Roztržka medzi politikmi sa skončila kopancami a údermi. Kaliňák a bývalý policajný prezident Tibor Gašpar sú presvedčení, že útočníkom bol Igor Matovič, pričom sa niekoľkokrát pokúsil kopnúť Kaliňáka do hlavy. Tvrdia, že Matovič svojím autom ohrozoval ľudí na chodníku a pokladali za za občiansku povinnosť, zabrániť mu pokračovať v protiprávnom konaní. „Pri sérii porušení zákona, ako urobil on, vrátane podozrení z trestnej činnosti, ste ako občan povinný reagovať a ja som reagoval ako občan,“ zdôraznil Kaliňák.

Auto hnutia OĽaNO
Auto hnutia OĽaNO
+2Auto hnutia OĽaNO
Igor MAtovič Robert Kaliňák Čítajte viac Drsná tlačovka Smeru: Matovič kopol Kaliňáka, dostal päsťou do tváre. Zasiahnuť musela polícia

Exminister vnútra Kaliňák kritizoval, že zásah mestskej polície prišiel neskoro a štátni policajti sa na celý incident pozerali z druhej strany ulice.

Igor Matovič sa pobil s Robertom Kaliňákom počas tlačovky Smeru
Video

Robert Kaliňák prizvukoval, že podľa jeho názoru, okrem toho, že je Igor Matovič bývalý premiér, je aj psychicky narušený človek, ktorý mal byť už dávno zavretý v detenčnom centre.

59 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Kaliňák #Tibor Gašpar