Pri nehode prišiel o život líder strany Princíp a starosta obce Žehňa Atila Géňa

Pri nehode prišiel o život líder strany Princíp a starosta obce Žehňa Atila Géňa. O nešťastnej udalosti, ktorá sa odohrala v utorok, informovala polícia v stredu na sociálnej sieti.

13.09.2023 21:45 , aktualizované: 14.09.2023 15:56
debata (15)

„Včera popoludní došlo v Žehni k nešťastnej udalosti. Počas presunu kolesového nakladača došlo k jeho prevráteniu. V dôsledku toho utrpel vodič, 44-ročný muž, ťažké zranenia. Dychová skúška bola negatívna,“ uviedla polícia. Dodala, že v prípade bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví.

Géňa bol lídrom kandidátky strany v nadchádzajúcich parlamentných voľbách. Zároveň bol starostom obce Žehňa v okrese Prešov. Z tamojšieho obecného úradu pre TASR potvrdili, že jeho funkciu bude do času vyhlásenia nových volieb zastávať poslanec obecného zastupiteľstva Eduard Mačo.

Gabriela Gabošová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove TASR potvrdila, že Géňa sa ešte v utorok (12. 9.) popoludní zranil, keď sa ako vodič presúval kolesovým nakladačom v katastri obce Žehňa. „Išlo o 44-ročného muža z obce Žehňa. Poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Vo štvrtok došlo k zmene právnej kvalifikácie skutku z dôvodu, že tento muž v stredu popoludní podľahol zraneniam,“ uviedla Gabošová.

© Autorské práva vyhradené

15 debata chyba
Viac na túto tému: #princíp #Atila Géňa