KBS v súvislosti s voľbami vyzvala veriacich, aby nepodľahli nezáujmu a pasivite

Konferencia biskupov Slovenska vyzvala v súvislosti s blížiacimi sa parlamentnými voľbami veriacich, aby nepodliehali nezáujmu a pasivite. Odporúča im oboznámiť sa s programom strán a nerozhodovať sa na základe emócií, ale pridŕžať sa evanjeliových hodnôt. Vyhlásenie biskupov sa bude čítať v nedeľu v katolíckych kostoloch.

16.09.2023 16:34
Bernard Bober Foto: ,
Predseda Konferencie biskupov Slovenska Bernard Bober počas brífingu po svätej omši v rámci púte k Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska v meste Šaštín-Stráže 15. septembra 2023
debata (240)

„Napriek tomu, že sa medzi ľuďmi rozmohla ľahostajnosť a rezignácia voči celospoločenskému a politickému dianiu, povzbudzujeme vás, aby ste nepodliehali nezáujmu a pasivite, ale rozhodovali ste sa pre zodpovednosť za spoločné dobro a blaho každého občana Slovenskej republiky,“ apelovali biskupi na veriacich.

Konferencia biskupov Slovenska podotkla, že cirkev nevstupuje do politickej kampane a výber strany či kandidátov je na každom jednotlivcovi. Veriacim však odporúča pozerať na program strán, používať rozum, pridŕžať sa evanjeliových hodnôt a pozerať na dobro každého človeka.

„Kresťan nech teda nevolí strany alebo poslancov, ktorí, povedané slovami pápeža Františka, podporujú ‚ideologickú kolonizáciu‘, čiže súhlasia s potratmi, registrovanými partnerstvami, eutanáziou či genderovou ideológiou, alebo šíria dezinformácie, nenávisť a rozdelenie,“ uviedli biskupi.

Pápež František Čítajte viac Homosexualita nie je zločin, povedal pápež František a apeluje na cirkev
240 debata chyba
Viac na túto tému: #Konferencia biskupov Slovenska #parlamentné voľby 2023