Pokračovanie článku: Predvolebný rozhovor s Petrom Pellegrinim: Sme skúsení, nedopustíme návrat chýb z minulosti

3. Zdravotníctvo

Fico sa dostal do sporu s Pellegrinim
Video

Aké máte plány v zdravotníctve? Aké konkrétne opatrenia navrhujete pre ambulantný sektor, pediatriu a stabilizáciu počtu sestier?

Zdravotníctvo je po vládach Hegera a Matoviča v oveľa horšom stave ako pred tri a pol rokom. Hlas presadzuje princíp, že zdravotníctvo musí byť služba pre pacientov a nie biznis pre vyvolených. Sme pripravení bezodkladne začať prípravu výstavby troch nových nemocníc a rekonštrukciu existujúcich. Aby sme zabezpečili dostatok lekárov, vrátime sa k opatreniam z čias mojej vlády, ktoré, žiaľ, Matovičovi ministri zrušili – podporíme lekárske fakulty, aby na nich študovalo viac slovenských medikov a nie zahraničných. A budeme ich motivovať, aby po skončení štúdia ostali na Slovensku a pracovali pre slovenských pacientov. V ambulantnej oblasti nedovolíme žiadne ďalšie poplatky, pretože seniori a sociálne slabšie skupiny si to už jednoducho nemôžu dovoliť. A spravíme všetko pre to, aby lieky mali skutočne bez doplatku.

Ako sa postavíte k projektu nemocnice Rázsochy? Zastavíte alebo obnovíte výstavbu?

Nemocnica na bratislavských Rázsochách je smutným obrazom úplného zlyhania Eduarda Hegera ako premiéra. Do poslednej chvíle nás všetkých klamal, ako sa tento projekt podarí postaviť z európskych peňazí v rámci plánu obnovy, a výsledkom je jedna veľká nula. Choďte sa na to stavenisko pozrieť, nájdete ho presne v tom stave, ako som ho pred tri a pol rokom zanechal. Európske peniaze už, žiaľ, využiť nemôžeme, ale sme pripravení postaviť nové nemocnice aj zo štátneho rozpočtu. Slovenskí pacienti potrebujú mať nové koncové nemocnice so špičkovou zdravotnou starostlivosťou.

© Autorské práva vyhradené

154 debata chyba
Viac na túto tému: #Hlas #Peter Pellegrini #predčasné voľby 2023