Pokračovanie článku: Predvolebný rozhovor s Petrom Pellegrinim: Sme skúsení, nedopustíme návrat chýb z minulosti

6. Vojna v polícii

Ako by ste ako potenciálny premiér riešili konflikt medzi bezpečnostnými zložkami? Prikláňate sa na niektorú zo strán v konflikte polícia vs. SIS? Dôverujete niekomu z nich?

To riešenie bolo zrejmé každému okrem pána Ódora. Ak raz kvôli vojne v bezpečnostných zložkách odvolám riaditeľa SIS a riaditeľa Národného bezpečnostného úradu, potom musím odvolať aj policajného prezidenta Hamrana, ktorý stojí za všetkými aktivitami proti týmto organizáciám. Pán Hamran si pomýlil svoju prácu s politikou. Jeho miesto má dnes byť v uniforme na hraniciach, a nie v bielej košeli na politických tlačových konferenciách. Preto by Hlas za policajného prezidenta vymenoval rešpektovaného policajta, ktorý má dôveru u svojich kolegov aj vo verejnosti a trvali by sme na vyšetrení všetkých nezákonností, bez ohľadu na to, kto a kedy ich spáchal.

Boli by ste za zmenu zákonov, ktorými by sa presnejšie vymedzili právomoci Policajného zboru a Slovenskej informačnej služby?

Nemusíme riešiť každý problém zmenou zákonov, ak len zlyhávajú jednotlivci.

Peter Pellegrini (Hlas)

Peter Pellegrini je bývalý premiér a zakladateľ strany Hlas-SD. Jeho politická kariéra sa začala v strane Smer-SD, do ktorej vstúpil v roku 2000. V roku 2020 zo Smeru vystúpil a založil vlastný projekt. V posledných voľbách bol lídrom kandidátky Smeru. Pellegrini pôsobil na viacerých vysokých pozíciách. Bol podpredsedom vlády pre investície a informatizáciu, predsedom parlamentu či štátnym tajomníkom rezortu financií. V roku 2018 prevzal funkciu premiéra po Robertovi Ficovi, ktorý sa postu vzdal po vražde novinára Jána Kuciaka.

© Autorské práva vyhradené

154 debata chyba
Viac na túto tému: #Hlas #Peter Pellegrini #predčasné voľby 2023