Pellegrini nadbieha Ficovi: Máme bližšie k Smeru ako k PS

Hlas je ideologicky bližšie k Smeru ako k Progresívnemu Slovensku (PS). Uviedol to šéf Hlasu Peter Pellegrini. Na druhej strane, PS nepovažuje Hlas za svojho preferovaného partnera v povolebnej spolupráci, priblížil predseda PS Michal Šimečka v diskusnej relácii O päť minút 12.

24.09.2023 15:04
debata (14)

Hlas si po voľbách plánuje zvoliť spolupracujúce politické strany na základe najlepšej ideologickej zhody. Šimečka hovoril o transparentnosti v rámci uvažovania o povolebných spoluprácach. „Dlhodobo hovoríme, že sme pripravení rokovať s každou politickou stranou v parlamente, ktorá je demokratická, proeurópska a ktorá si ctí právny štát,“ zdôraznil Šimečka.

Pellegrini v Ide o pravdu: Mrzí ma, že dnes je Hlas zaujímavý len tým, s kým pôjdeme
Video

Pellegrini navrhol, aby prezidentka osobne vysvetlila verejnosti všetky súvislosti týkajúce sa podania návrhu na obžalobu. Šimečka vníma vyjadrenia zo strany Smer ako pokračovanie ich predvolebnej kampane a útok na prezidentku a PS.

„Ak bude strana Hlas nielen v parlamente, ale bude mať právo čo to hovoriť aj do fungovania vlády, tak budeme nabádať všetkých koaličných partnerov, aby sme riešili skutočné problémy ľudí a nezapodievali sa pani prezidentkou, ktorá po pár mesiacoch už navždy skončí v slovenskej politike,“ uviedol Pellegrini.

Zuzana Čaputová a Robert Fico Čítajte viac Fico vyčíta Čaputovej to, čo robil pri Kiskovi. Dekan Burda: V Smere vedia, že žaloba je nezmysel

V súvislosti s problémom migrácie Pellegrini tvrdí, že vláda fatálne zlyhala, a navrhuje prijať opatrenia vrátane väčšieho nasadenia vojakov a policajtov v teréne, poskytnutia dostatočných finančných a technických zdrojov a pravidelných kontrol na hraničných prechodoch. Šimečka hovoril o pripravenosti uzavrieť hranice, pričom to považuje za krajné riešenie.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Pellegrini #Michal Šimečka