Pokračovanie článku: Predvolebný rozhovor s Michalom Šimečkom: Urobíme všetko pre to, aby krajinu neovládli Fico s Dankom a Uhríkom

3. Zdravotníctvo

Šimečka: PS je voľbou stability. Hlas alebo OĽaNO? Matovič sa vylúčil sám
Video

Aké máte plány v zdravotníctve? Aké konkrétne opatrenia navrhujete pre ambulantný sektor, pediatriu a stabilizáciu počtu sestier?

Našou top prioritou je určite výstavba troch nových nemocníc – v Bratislave, Košiciach a Martine. Zamerať sa chceme aj na posilnenie ambulancií, lebo liečba v nich je rýchlejšia aj lacnejšia, a z tohto dôvodu sa sústredíme aj na posilnenie všeobecných lekárov a lekárok. Nedostatok zdravotníckeho personálu chceme riešiť jeho strategickým rozložením či vytvorením krízových aj motivačných programov. Toto sú ale iba niektoré z množstva riešení, ktoré máme pripravené. V našom programe sa zdravotníctvu aj prevencii chorôb venujeme komplexne, je kľúčové pre kvalitu života všetkých z nás a dlhé roky bolo zanedbávané.

Ako sa postavíte k projektu nemocnice Rázsochy – zastavíte alebo obnovíte výstavbu?

Zlyhanie bývalej vlády pri Rázsochách je obrovská škoda, ktorej sa dalo predísť. Celé mesiace sme upozorňovali, že projekt mešká a peniaze z plánu obnovy sú ohrozené, až sme sa nakoniec dozvedeli, že hoci to bol dobrý plán, zlyhal. My v našom programe presadzujeme výstavbu novej štátnej koncovej nemocnice v Bratislave. Nezameriavame sa na konkrétnu lokalitu, budeme hľadať tú najvýhodnejšiu. Takáto nemocnica by mala zahŕňať všetky špecializované ústavy, ale aj nový kampus. Ale najmä, tentoraz je už projekt naozaj potrebné dotiahnuť do konca. A presne to dokážeme urobiť.

© Autorské práva vyhradené

376 debata chyba
Viac na túto tému: #zdražovanie #zdravoníctvo #justícia #Progresívne Slovensko #Michal Šimečka #PS #predčasné voľby 2023