Pokračovanie článku: Hlavné priority v regiónoch: Ako chcú strany zotrieť rozdiely a zlepšiť čerpanie eurofondov?

Slovenská národná strana upriamuje pozornosť na všetky regióny Slovenska. Svedčí o tom už aj podaná kandidátna listina, ktorej výsledkom je spojenie národných, kresťanských a sociálnych síl a najvyššie zastúpenie kandidátov z jednotlivých regiónov Slovenska spomedzi všetkých podaných kandidátnych listín.

Ďalej kandidáti SNS chodia aktívne diskutovať alebo sa zúčastňujú kultúrnych a iných akcií po celom Slovensku. Vo svojich programových prioritách, ktoré SNS verejne predstaví už o pár dní bude regionálny rozvoj vyplývať z viacerých bodov. V prvom rade chceme zastaviť zdražovanie a okamžitým zdvihnutím všetkých dôchodkov pomôcť tým najchudobnejším, ktorí často žijú práve v ekonomicky najmenej prosperujúcich regiónoch Slovenska.

Ďalej budeme klásť dôraz na rast minimálnej mzdy a ďalšie zamestnanecké benefity, ako napr. rekreačné poukazy, ktoré sme v minulosti úspešne zaviedli. Tiež chceme aktívne podporovať malých a stredných podnikateľov a zvyšovať im daňové a odvodové úľavy.

V regiónoch podporíme revitalizáciu tzv. hnedých priemyselných parkov. Zdravotnú starostlivosť považujeme za potrebné zabezpečiť bez výnimky vo všetkých regiónoch Slovenska. Pre mnohé regióny je podstatné aj konečne dostavať diaľnice a rýchlostné cesty. Nevyhnutný je aj rozvoj cestovného ruchu, kde plánujeme zriadiť nové samostatné Ministerstvo cestovného ruchu a športu, ale tiež napríklad podporiť rekonštrukciu a výstavbu malých ubytovacích zariadení.

© Autorské práva vyhradené

9 debata chyba
Viac na túto tému: #eurofondy #regionálne rozdiely #čerpanie eurofondov #parlamentné voľby 2023