Pokračovanie článku: Hlavné priority v regiónoch: Ako chcú strany zotrieť rozdiely a zlepšiť čerpanie eurofondov?

V Progresívnom Slovensku si uvedomujeme, že dôstojnú budúcnosť dokážeme zabezpečiť iba vtedy, ak na ňu bude mať šancu každý obyvateľ a obyvateľka krajiny bez ohľadu na to, kde sa narodil/a alebo rozhodol/a žiť. S týmto prístupom sme tvorili aj náš volebný program, ktorý zverejníme na začiatku septembra. Vyberáme z neho niektoré z najrelevantnej­ších opatrení, ktoré v téme regiónov a regionálneho rozvoja máme pripravené:

Podporujeme rozvoj stredných a malých podnikov, ktoré sú chrbticou regionálnych ekonomík. 

Podporujeme aj aktívnejšiu rolu štátu (cez reguláciu a podporu) v riadení siete špecialistov, ktorá zabezpečí ich dostupnosť na miestach, kde teraz chýbajú. 

Budeme presadzovať čo najtransparen­tnejšie plány investícií do diaľničnej siete a ciest prvej triedy vrátane vytvorenia kvalitného projektového zázemia. Rovnako pristúpime k železničnej sieti, pri ktorej sa investície doteraz koncentrovali do zopár koridorov. 

Podporujeme verejnú dopravu aj jej integráciu. Budeme presadzovať stabilné financovanie samospráv, ktoré trpeli chaosom z vlády.  Zameriame sa na lepšie prerozdeľovanie a jednoduchšie čerpanie eurofondov, ktoré bude reflektovať potreby samospráv.

V neposlednom rade sa chceme sústrediť aj na riešenie historických envirozáťaží, ktoré sa nachádzajú po celom Slovensku.

© Autorské práva vyhradené

9 debata chyba
Viac na túto tému: #eurofondy #regionálne rozdiely #čerpanie eurofondov #parlamentné voľby 2023