Pokračovanie článku: Hlavné priority v regiónoch: Ako chcú strany zotrieť rozdiely a zlepšiť čerpanie eurofondov?

Mali by sme Slovensko deliť na západné, východné , severné a južné, ale určite nesúhlasíme s tým, a nevidíme do budúcnosti dôvod aby sme Slovensko delili na viac, alebo menej rozvinutú, aby sme regióny nedelili na vyspelé a zaostalé, na chudobné a bohaté.

Slovensko, ako typicky vidiecky štát, s ideálnymi klimatickými podmienkami na produkciu potravín mierneho klimatického pásma ma tak vysoký produkčný potenciál, že už dávne sme mali zabudnúť na pojem menej rozvinutý región. Jedným z mála nástrojov na potretie regionálnych rozdielov v rámci SR je podpora agro-potravinárstva. 

V Sme rodina sme sa rozhodli, že ako jednu z hlavných po­litík hnutia v budúcnosti bude poľnohospodárstvo, potravinárstvo, spracovateľský priemysel a pomoc všetkým regiónom, ktoré prejavia záujem sa zapojiť do obnovy a reštartu nášho vidieka.

Pod značku Agrokomplex, štátneho podniku, vybudujeme kompletný národný potravinový re­ťazec, v ktorom bude produkcia, výkup, spracovanie, preprava a predaj potravín.

Agrokomplex vytvorí sieť poľnohospodársko-potravinárskych parkov, ktoré vzniknú obnovením dnes nefunkčných hospodárskych dvorov na vidieku. Tieto jednotlivé parky budú garantovať výkup potravín a surovín od domácich producentov vo výrazne vyššom objeme ako doposiaľ. V poľnohospodársko-potravinárskych parkoch vybudujeme nové sklady, mraziarne a spracovateľské podniky. Poľno­hospodársko-potravinárske parky budú spracovávať primárne domáce suroviny na domáce potraviny, našimi pracovníkmi v moderných prevádzkach,s do­brým platovým ohodnotením, s maximálne šetrným prístupom k okoliu a s možnosťou využitia zelenej energie.

V každom poľnohospodársko-potravinárskom parku ponúkneme partnerskú spoluprácu vrátane spoločných podnikov všetkým našim poľnohospodárom a súkromným investorom na produkciu a spracovanie slovenských potravín.

© Autorské práva vyhradené

9 debata chyba
Viac na túto tému: #eurofondy #regionálne rozdiely #čerpanie eurofondov #parlamentné voľby 2023