Pokračovanie článku: Veľký predvolebný kompas. Diaľnica do Košíc, uťahovanie opaskov, odchod do dôchodku či kontrola hraníc: Aké sú hodnoty strán?

10. Ste za dekriminalizáciu marihuany?
Smer   Nie je to priorita.
PS Áno    
Hlas Nie  
Republika Nie  
OĽaNO   Nie  
SaS Áno    
Sme rodina Nie  
KDH Nie  
SNS ?
Demokrati Áno    
Aliancia Nie je to priorita.
Modrí, Most – Híd Áno    
Maďarské fórum   Nie  

Doplnenie

Hlas
Nie, ale je potrebné znížiť drakonické tresty pre užívateľov.

KDH
Nie, treba však prehodnotiť formy trestu a samotné trestné sadzby – niektoré najmenej závažné formy napríklad pre liečebné účely by malo byť možné riešiť aj cez režim priestupkov. Následky trestu by nemali byť pre páchateľov a ich rodiny mnohonásobne horšie, ako spôsobuje samotné užívanie ľahkej drogy.

SNS
Slovensko má stále jednu z najprísnejších drogových politík. Pokiaľ sa jedná len o bežných občasných užívateľov marihuany, nie je dôvodom týchto trestať a zaťažovať nimi už aj tak preťažený slovenský súdny a väzenský systém. Dílerov je však potrebné naďalej trestne stíhať a našu spoločnosť chrániť pred vplyvom drog a ich následkov.

Demokrati
V tejto súvislosti sme už presadili zníženie trestov pre užívateľov. Dekriminalizácia je ďalší krok. Máme za to, že prísne tresty si zaslúžia výrobcovia a predajcovia.

Aliancia
Neriešime a neotvárame kultúrno-etické otázky, každý náš poslanec bude mať v prípade hlasovania o takýchto návrhoch voľnú kartu.

© Autorské práva vyhradené

26 debata chyba
Viac na túto tému: #predčasné voľby 2023 #hodnotová anketa